Eestlased plaanitakse triatloni ja tehnoloogia toel aktiivsemalt liikuma panna

#tark sport #triatlon

IRONMAN Eesti võistluste korraldajad  ja Telia Eesti tutvustasid eilsel targa spordi sündmusel oma koostööd ja plaane, kuidas võimalikult paljud eestimaalased leiaks tee liikumise ja sportimise juurde. Esimese sammuna avati spetsiaalne portaal neile, kes aktiivse eluviisiga algust soovivad teha.

 

MTÜ Sportlik Eesti ja IRONMAN Eesti võistluste juhi Ain-Alar Juhansoni sõnul toimub Eestis sel aastal kaks eri pikkusega IRONMANi sarja triatlonivõistlust ja lühemad triatlonid, mille raames on hea võimalus kutsuda kõiki kaasmaalasi üles elama aktiivset ja liikuvat elu.

“Oleme sel aastal kaasanud erinevaid hea eeskuju persoone, kes on seadnud eesmärgiks läbida sel suvel IRONMANi poolpikk või täispikk triatlon. Meie tänavuste eeskujude hulka kuuluvad näiteks Raivo E. Tamm, Märt Avandi ja Kalev Kruus. Lisaks neile oleme laiendanud eeskujude ringi veel mitme inimesega erinevatest eluvaldkondadest, kes oma igapäevase töö- ja eraelu kõrvalt on leidnud aega ja tahtmist valmistuda ja osaleda triatlonivõistlustel individuaalselt või võistkonnana. Loodame, et need eeskujud motiveerivad ka paljusid teisi eestimaalasi aktiivset ja liikuvat eluviisi järgima,” märkis Juhanson.

Kõigi nimetatud eeskujudega saab tutvuda ning nende tegemistele kaasa elada värskelt avatud portaalis active.telia.ee.

Samas veebikeskkonnas saavad liikumis- ja sportimisinfo ja soovitustega end kurssi viia kõik soovijad.

Telia Eesti asjade interneti valdkonna juhi Toomas Kärneri sõnul ongi vastavatud veebiportaal heaks abiliseks ja teenäitajaks kõigile neile, kes plaanivad  aktiivsema liikumisega algust teha. Portaali koondub info selle kohta, kuidas õigesti treenida, toituda ja millist varustust kasutada.

“Uues portaalis on kogu vajalik info koondatud ühte kohta, nii et inimesed ei pea mööda internetiavarusi nõuandeid taga otsima. Portaalis avaldatav info täieneb pidevalt ning sellesse annavad oma panuse meie professionaalsed partnerid: Fitlap, Sportland, Teadliktreening.com ning IRONMANi võistluste peakorraldaja MTÜ Sportlik Eesti ja triatloniklubi TriSmile,” selgitas Kärner.

Sellega targa spordi suunalised arendused siiski ei piirdu ning Toomas Kärneri kinnitusel on põnevamad uudised alles tulemas.

“Meil on väga selge plaan, kuidas panna eestimaalased senisest aktiivsemalt liikuma ja oleme ette valmistamas programmi, kuidas inimesi liikumise eest ka premeerida. Nimelt lisandub Telia Active portaali juurde juba õige pea üks innovaatiline ja seninägematu targa spordi rakendus, mida kõik soovijad saavad kasutama hakata.”

Ain-Alar Juhansoni sõnul toimuvad tänavuste IRONMANi võistluste raames sel aastal ka rahvatriatloni distantsid, kus osalejatel tuleb läbida kümnendik täispikast triatlonist ehk 400 meetrit ujumist, 18 kilomeetrit rattasõitu ja 4 kilomeetrit jooksu.

“Selle aasta 2 uut rahvatriatloni toimuvad nime all Telia 4:18:4 Otepääl 17. juunil ning Tallinnas 5. augustil ning need on jõukohased kindlasti paljudele. Telia 4:18:4 võistluste eeskujud on laulja Kaire Vilgats ja TV3 produtsent Annely Adermann, kes on seadnud eesmärgiks see distants läbida,” lisas Juhanson.

 

Telia 4:18:4 rahvatriatlonile saab end registreerida samuti active.telia.ee portaalis.

 

Vaata ka Digitarga saadet, kus Telia tiim räägib triatloniks valmistumisest!

 

 

Kommentaarid