Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Mobiil-ID on turvaline ja sellega saab kõik vajaliku korda aetud digitaalselt.

Tänase seisuga on Sertifitseerimiskeskus koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ning mobiilioperaatoritega väljastanud 100 000 Mobiil-ID-d. Kõige enam kasutavad eestlased Mobiil-ID-d pangatoimingute tegemiseks ja avaliku sektori teenuste kasutamiseks.

Mis on Mobiil-ID?

Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus sinu nutitelefonis.

Nii nagu ID-kaardiga, saad ka Mobiil-ID-ga kõikjal siseneda e-keskkondadesse, teha makseid, sõlmida lepinguid, anda digitaalallkirja ja hääletada valimistel.

  • Lihtne ja mugav
    Sul ei ole vaja kaardilugejat ega lisatarkvara ning Mobiil-ID-d saad kasutada nii Eestis kui ka välismaal.
  • Turvaline
    Mobiil-ID on sama turvaline kui ID-kaart.
  • Unikaalne
    Ainus lahendus, millega saad teha e-toiminguid nutitelefonis ja tahvelarvutis.

mobiil-id-pic1

Alates 2011. aastast riiklikult väljastatava Mobiil-ID (MID) kasutajate hulk on stabiilselt kasvanud igal aastal. Kui 2013. aastal oli MID kasutajaid veel kõigest 40 000, siis kahe järgmise aastaga lisandus 35 000 aktiivset kasutajat ning eelmise aasta lõpuks oli kasutajate arv tõusnud 75 000-le. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on lisandunud 25 000 uut Mobiil-ID aktiivset kasutajat, mis näitab selgelt, et Eesti inimesed on teenuse omaks võtnud ning kasutavad meeleldi mugavat ja turvalist sisselogimise ja digitaalallkirjastamise lahendust, mis ei sõltu arvutist ega füüsilisest ID-kaardist.

Ka MID aktiivsete kasutajate ja tehtud tehingute hulk on aasta-aastalt järjepidevalt suurenenud. Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalev Pihla sõnul on see suures osas toimunud tänu projektile NutiKaitse 2017, mille algatasid 2013. aastal Sertifitseerimiskeskus, EMT, Elion, Elisa, Tele2, Swedbank, SEB ja Riigi Infosüsteemi Amet.

“MID kasutajate hulga suurenemisele on tugevalt kaasa aidanud ka erinevate e-teenuste lisandumine ning eelmisest aastast rakendunud MID pikem kehtivusaeg. Alates käesoleva aasta märtsist on Mobiil-ID-ga liitumine ka senisest soodsam – enam ei pea teenusega liitumisel kohe tasuma riigilõivu, sest selle tasub Sertifitseerimiskeskus. Lisaks võimaldab MID turvalisi operatsioone teostada nutiseadmetes, millel ei ole ID-kaardi kasutamise võimalust. Kuna selliseid seadmeid kasutatakse aina rohkem, siis on seegi kasvatanud MID populaarsust,” ütles Pihl.

“Mobiil-ID populaarsus on suuresti seotud selle kasutusmugavusega. Töötame koos Sertifitseerimiskeskuse ja teiste partneritega selle nimel, et tulevikus Mobiil-ID taotlemist veelgi lihtsustada,” ütles Karina Egipt Politsei- ja Piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroost.

Mobiil-ID on Eesti riigi poolt väljastatav digitaalne isikutunnistus mobiiltelefonis, mis võimaldab e-teenustesse sisse logida ja digiallkirju anda. Mobiil-ID taotlemine toimub ID-kaardi alusel.

AS Sertifitseerimiskeskus on akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse osutaja ning nende teenustega seotud tarkvara arendaja ja opereerija. SK väljastab sertifikaate Eesti Vabariigi isikuttõendavatele dokumentidele (ID-kaart, Mobiil-ID, elamisluba, Digi-ID ja e-residendi Digi-ID). SK teenused võimaldavad mitmete riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ja digitaalallkirju anda.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid