Eelmine postitus tõi lugejani podcast’ide kuulamise äpid. Nüüd, kus sobiv leitud, on aeg edasi liikuda. Äpp ise on ju vaid vahend. Minu jaoks avanes podcast’ide maailm tegelikult alles üsna hiljuti just eestikeelsete uute n-ö veebisaadetega. Ilmselt on selle plahvatuse põhjus taaskord nutitelefon, mis teeb nende kuulamise võimalikuks, ja lisaks piisavalt suured netipaketid. Järjest rohkem inimesi ei pea enam andmesidet sisse-välja lülitama ega sellega kokkuhoidlikult ümber käima. Kuula, millal tahad!

 

Siin on parimad eestikeelsed podcast’id

 

avatars

“Globaalsed eestlased” on võtnud eesmärgiks luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida. Saatejuht on Rainer Sternfeld, kes tegutseb ettevõtjana Silicon Valleys. Tal on õnnestunud mikrofoni taha püüda üle maailma resideerivaid eestlasi ja rääkida nendega nii, nagu keegi teine seda veel teinud pole. Kindlasti silmiavav kuulamine.

 

 

 

vaba mikrofon

“Vaba mikrofon” on iganädalane taskuhääling, mida veavad tehnoloogiahullud, võttes teemadeks uue meedia, audioraamatud, seriaalid, Youtube’i staarid ning paljud muud teemad. Erinevalt “korralikemast” raadiosaadetest on “Vaba mikrofon”, nagu nimigi ütleb, stiililt vaba ja mänguline. Saatejuhid saavad ennast väljendada nii, nagu parasjagu pähe tuleb – ja seda võimalust ohtrasti ka kasutatakse, muutes kuulamise kohati väga lõbusaks.

 

 

Investeerimisraadio

“Investeerimisraadio” sai ellu kutsutud, et anda vastuseid küsimustele, mis saatejuhte endid mõni aeg tagasi piinasid. Kuidas edukalt säästa? Kuhu paigutada vaba raha? Kui palju riske võtta? Millist aktsiat valida? Kuidas leida raha üürikorteri sissemaksuks? Saatejuhid Kristi ja Tauri on veendunud, et elu on üks suur õppimine, kukkumine ja jälle püsti tõusmine. Kuidas investeerimismaailmas valutumalt kukkuda, sellele leiab vastused “Investeerimisraadio” episoodidest.

 

 

popkulturistid

“Popkulturistide” koduses stuudios kohtuvad teadlane Ivo Krustok ja näitleja Jim Ashilevi, et vestelda popkultuurist ja tehnoloogiast. Või nagu nad ise ütlevad: “Olgu teemaks muusika, raamatud, videomängud, maailmalõpp või kosmoses hõljuvad kohvrid – välja jõutakse ikka inimsuhete ja meie argise imeliku eluni.”

 

 

 

hallo kosmos Vanad head raadiosaated on samuti äppide kaudu kuulatavad ja isegi mugavamalt kui varem. Lemmiksaadete uued osad saab panna automaatselt allalaadima kohe, kui need ilmuvad. Võib piirduda ka märguandega, et siis hiljem otsustada. Nii on hea ülevaade lugematutest “Müstilise Venemaa” ajaloopeatükkidest, “Hallo, Kosmose” rännakutest esoteerikasse ja “Reispassi” reportaažidest maailma kõige kaugematest paikadest.

 

 

Loodan, et leiad põnevat kuulamist ja kui sa tead mõnda podcast’i, mida siin ei ole, aga mida kindlasti võiks kuulata, siis jaga seda teistega kommentaarides.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid