Eesti vingeim seadmekindlustus katab seadme varguse korral ka mobiiliarved

#Maksim Melamed #seadmekindlustus #Telia
3 min lugemine

Telia pakub oma klientidele seadmekindlustust, mis katab pea kõik võimalikud nutiseadmeid ohustavad kahjujuhtumid ning ainsana Eestis korvab ka varastatud või kaotatud seadmega tekitatud arved kuni 1000 euro ulatuses.

 

Tänapäeva nutiseadmed on küll nutikad ja kenad, kuid samas varustatud pea terve seadme ulatuses ekraaniga, mis muudab need hapramaks kui näiteks kunagised Nokia mobiiltelefonid. Nii võib ka telefoni kõige süütum kukkumine põrandale kaasa tuua vajaduse vahetada välja kogu seadme ekraan, mille maksumus ulatub 40-50 protsendini telefoni maksumusest. Kuid see on vaid juhul, kui puruneb ainult ekraan. Kõige tihedamini kukuvad telefonid aga nurga või ääre peale, mistõttu on kahjustatud nii ekraan, seadme korpus kui ka tagakülg. Selline remont võib  moodustada juba 70% telefoni maksumusest.

Telia Eesti finantseerimise ja lisaväärtusteenuste valdkonna juht Maksim Melamed märkis, et kuna nutiseadmetega seotud kahjud on väga erinevad, otsustas ettevõte oma seadmekindlustuse laiendada võimalikult suure hulga juhtumite vastu.

„Telia seadmekindlustus katab oluliselt rohkem kui ainult kukkumisi ning kaitseb telefoni, tahvel- ja sülearvutit varguse, purunemise, vedelikukahjustuse ja isegi juhusliku kaotamise korral. Samuti on ainulaadne see, et kui seade peaks kaduma või varguse ohvriks langema, katab kindlustus Telia mobiiliteenuse kliendile kuni 1000 euro ulatuses loata kasutamisega tekitatud arve, mis hõlmab nii kõnesid, SMS-e kui ka mobiilset internetti,“ lisas Melamed.

Esimese hooga võib see tunduda mittevajaliku kaitsena, aga järjest enam pöördub Telia poole kliente, kelle telefon on välismaal varastatud, sealt SIM-kaart välja võetud ning helistatud tasulistele numbritele. „Näiteks ühel konkreetsel juhul oli meie kliendile tekitatud sel moel enam kui 1000 euro suurune arve. Seega ei tohi unustada, et isegi kui telefon on parooli või biomeetrilise kaitse all, siis SIM-kaarti kaitseb vaid kliendi poolt määratud PIN-kood ning kui see pole vahetatud millegi keerulisema kui 0000 või 1234 vastu, on mured kerged tulema,“ ütles Melamed.

Lapsele nutitelefoni ostes kaalu kindlasti ka seadmekindlustuse soetamist

Paljud lapsed saavad kooliteed alustades oma esimese nutitelefoni. Paraku näitab kahjude statistika, et kõige rohkem kaotavad ja lõhuvad oma telefoni just lapsed. Üldjuhul on tegu madalama hinnaklassi telefonidega, mille parandamine pole tihtipeale majanduslikult mõistlik, kuna remondikulu võib küündida seadme maksumuseni.

„Kuigi odavama klassi telefoni puhul ei pruugi kahju olla esmapilgul suur, näitab klientide kogemus, et meie seadmekindlustus tagab oma madala omavastutusega (10% seadme hinnast – toim.) selle, et laps ei jää ilma telefonita ning vanemad ei pea kulutama raha uue telefoni ostuks,“ märkis Melamed.

Tema sõnul näitab statistika, et paljud lastele soetatud nutiseadmed käivad kindlustuse abil remondis keskmiselt kuni kolm korda aastas. „Siin ei ole alati lahenduseks ka kodukindlustus, mille omavastutuse määrad ulatuvad juba 200 euroni. Samas on Telia Seadmekindlustuse puhul 200 eurot maksva telefoni omavastutus kõigest 20 eurot.“

Lastega seoses juhtuvad nutitelefonidega ka üsna eriskummalised juhtumid. Näiteks lõpetas üks Huawei telefon “töösuhte” peale seda, kui oli ööseks kogemata lapse voodisse jäänud ning sõna otseses mõttes pissikahjustuse saanud. Teine lapsele kuulunud Samsung deformeerus tundmatuseni batuudil hüppamise tõttu, kuna telefon kukkus batuudi äärelt murule ning leidis oma lõpu isa muruniidukiga kohtumisel.

Rohkem infot Telia Seadmekindlustuse laia kaitse kohta leiab: www.telia.ee/seadmekindlustus

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.