Edicy`ga on kodulehe tegemine imelihtne 0


Hiljuti avaldanud autorid

edicy.jpgEestlaste valmistatud uudne ning tasuta kodulehtede haldamise portaal Edicy aitab igaühel ise suurema vaevata professionaalse kodulehe luua ning seejärel seda hallata. Teenuse kasutamiseks tuleb vaid Edicy’s registreeruda ning endale meelepärane lehe valmisdisain valida. Seejärel võib veebihaldaja töö alata, kusjuures see on nii lihtne, et vaja läheb minimaalset arvutioskust. Piisab, kui oskad Wordis dokumente koostada.

Seega mõnes mõttes on Edicy nagu õpilase töövihik – Edicy annab ette ruudustiku ning sinul tuleb teksti ning piltidega lüngad täita. Tulemuseks on aga funktsionaalne ning esteetiline veebileht, ilma teadmata, mis on HTML, PHP, Javascript või muu veebihalduse lahutamatu osa.

Kõik vajalik on lahti seletatud
editor.jpg

Et Edicy on suunatud eelkõige inimestele, kelle jaoks arvutite tundmine ei ole oluline või igapäevaselt vajalik, on selle kasutajaliides ka väga inimsõbralik. Lehekülje valmistamiseks ning muutmine toimib leheküljel endal ning kõik võimalused tegutsemiseks on graafiliselt esitatud ning lahti seletatud. Näiteks tekstilõigu muutmiseks tuleb sellel vaid vajutada. Lisaks on Edicy’t võimalik kasutada eesti keeles, nii et eestikeelsed on ka selgitused, mis süsteemiga kaasas käivad.

Kuna Edicy eesmärgiks on kõige lihtsaks tegemine, on süsteemil olemas ka tagavaravariant. Kõik muudatused, mis lehel tehakse, on kuupäeva järgi näha ning enamik neist nupuvajutusega kaotatavad. Kahjuks ei tööta see süsteemilisa veel täielikult ning teatud muutuseid ei ole võimalik niivõrd lihtsalt tagasi pöörata ja teatud pöörduvad tagasi osaliselt. Et teada saada, mis toimib ja mis mitte, selgub katse-eksitus meetodil.”

Oluline on ka see, et pea kõigile lahendust vajavatele küsimustele on vastatud Edicy rubriigis „Korduma kippuvad küsimused“. Soovitan need enne lehekülje tegemise harjutamist siiski läbi lugeda, et kõik paremini sujuks. Ka lehe sisu võib nõnda veelgi parem saada.

Kättesaadavaks tehtud professionaalne disain
design.png

Kasutajasõbralikkuse kõrval on Edicy üheks suuremaks plussiks kasutusvalmis veebikujunduste kõrge kvaliteet. Hetkel on võimalik endale sobivat lehe väljanägemist valida umbes 30 garanteeritult maailmatasemel disaini hulgast ning need seejärel enda infoga täita.

Edicy valmistanud firma Fraktali meeskonda peetakse koguni nii heaks, et nende valmistatud disaine on väidetavalt kopeerinud mitmed maailmatasemel firmad.

Tasuline versioon annab vabaduse valida nime
account.jpg

Koos kodulehekülje koostamist lihtsustava teenusega pakub Edicy registreerunutele ka veebilehele ruumi ja aadressi oma serveris. Automaatselt valitud lehekülje nime on küll keeruline meelde jätta, kuna selle nimi koosneb osaliselt numbritest, näiteks http://22803.edicypages.com. Hiljem on siiski võimalik seda kahel viisil muuta.

Esimene, ehk tasuta võimalus lubab paigutada lehe Edicy serverisse enda valitud aladomeenile, näiteks http://mehist.edicypages.com. See on küll oluliselt parem, kui numbritest koosnev nimi, kuid võib mõnel juhul väheks jääda.

galerii.jpg

Seepärast on olemas ka teine, tasuline veebihalduse versioon, mis ei sea kodulehe aadressivalikule piiranguid ning veebi võib avaldada kõikidel saadaolevatel interneti aadressidel. See võimalus on mõeldud eelkõige väikeettevõtetele, kõikvõimalikele organisatsioonidele, kuid ka inimestele, kes vajavad kodulehte, ent ei taha selle tegemisele ning ülalpidamisele suuri summasid kulutada.

Täpsemalt loe Edicy kohta nende kodulehelt, Edicy KKK-st ning lühitutvustusest.


Autorist

Mehis Tuisk

Mehis Tuisk

ehk Digikala eeldab, et digitaalsed vidinad peavad tõstma elukvaliteeti ja aitama iga päev midagi paremini ning kiiremini teha. Olgu vidinatest abi kodus, tööl või treeningradadel. 12 aastasena hakkas ta sõprade juures arvutimänge mängima ja selle käigus sai ka nii mõndagi muud arvutitest selgeks õpitud. «Paar aastat hiljem oli esimene enda koduarvuti juba süsteemselt üles ehitatud ja pärast seda on mu digiahnus ainult kasvanud,» selgitab ta. Digividinate ja kõikvõimalike tarkvaradega tegeleb ta igapäevaselt ka praegu. Täna peab ta lahutamatuks elu osaks tarka telefoni, mis kõik vajalikud rakendused ja seadmed – näiteks e-post, tervisejälgijad, digiallkirjastamine ja navigatsiooniseade – üheks juhtmevabaks tervikuks kokku seob ja eraldiseisvaid vidinaid asendab. «Selles suhtes on nutitelefon uskumatu masin, et mul on sahtlites erinevaid seadmeid ja kaableid paari aastaga ikka kordades vähemaks jäänud,» pajatab Digikala õhinaga. «Digitargas jagangi oma parimaid kogemusi,» lisab ta. «Heade lahenduste kõrval on saadaval ka kohutavas koguses kesiseid ja nende kõigi läbitöötamist ei soovita küll kellelegi.»

Autori teised artiklid

Kommentaarid