E-posti seadistamine Android-operatsioonisüsteemiga telefonides

#Android #nutitelefon #seadistamine

Seadista Android telefoni kõik oma e-postkastid, nii saad maailmaga suhelda just siis, kui Sulle sobib, ja töö- ning eraasjad on mugavalt nutitelefonis koos.

Androidi operatsioonisüsteemiga telefonidel on kaks e-posti kontot: üks Gmail’i jaoks ja teine kõigi teiste e-posti teenuste jaoks, nagu näiteks Microsoft Exchange, Mail.ee, Hotmail.com jne.

See juhend õpetab Sind oma mobiiltelefoni seadistama kõikide teiste, v.a. Gmaili konto, e-posti aadressiga, näiteks Sinu töise e-mailiga.

E-posti seadistamine

 1. Vali ekraanilt rakendus “E-mail”.

  #

 2. Sisesta oma e-posti aadress (Email Address) ja parool (Password) ning vajuta “Next”.

  #

 3. Vali oma konto tüübiks IMAP või POP3, vastavalt meiliserverile. Enamik meiliservereid toetavad mõlemaid (Hotmail, Hot.ee, Zone meilid jne), nii et kui Sa kindel pole, võid valida näiteks IMAP.

  #

 4. Sisesta sissetulevate kirjade serveri sätted (“Incoming server settings”) järgmiselt:

  Kasutajanimi (Username) – Sinu e-posti konto kasutajanimi, mis võib olla ka sinu e-posti täisaadress, näiteks: kasutajanimi@online.ee.

  Parool (Password) – sisesta oma e-posti konto parool.

  Server – sisesta  oma meiliteenuse sissetulev server. Nt mail.hot.ee või mail.firmanimi.ee

  Port – vaikimisi on juba õige port valitud. (IMAP 143, POP3 110)

  Turvalisuse tüübiks soovitame seadistada None juhul, kui e-posti teenusepakkuja ei paku teisi seadeid. Juhul kui SSL on vajalik, muutub kohe ka port (nt. pop3.live.com serveril on port 995)

  Seejärel vajuta “Done/Next”.

  #

 5. Väljuvaks serveriks peab olema vastavalt internetiteenuse pakkuja server, juhul kui eposti teenusepakkujal pole oma väljuvat serverit (mail.ee ja hot.ee).

  EMT Internetti kasutades on väljuvaks (SMTP server) sellised seaded:

  gprsmail.emt.ee

  Port 25

  Turvalisus väljas

  Autentimine ehk kasutajanime/parooli nõudmine väljas

   

   

  Elioni WebMail meiliteenuse kasutajad peaksid valima sellised seaded:

  mail.neti.ee

  Port – 465.

  Security type – SSL.

  Märgi, et server vajab sisselogimist – sama, mis sissetuleval serveril.

   

  Zone kasutajad peaksid oma postkasti seadistama nende andmetega:

  smtp.zone.ee

  Security type – None ehk SSL on väljas.

  port 1025

  Märgi, et server vajab sisselogimist – sama, mis sissetuleval serveril.

   

  Pärast andmete sisestamist ja valimist vajuta “Done/Next”.

  #

 6. Soovi korral saad määrata oma kontole nime, et seda oleks hiljem teiste kontode hulgast lihtne leida. Näiteks Firmanimi ja Hot.ee vms. Samuti saad lisada nime, mida kuvatakse väljaminevate kirjade juures Sinu ehk saatja nimena. Pärast andmete sisestamist vali “Done”.

  #

 7. Määra, millise sagedusega telefon e-posti kontrollib (Email checking frequency ) ning kas seda e-posti aadressi kasutatakse vaikimisi e-posti saatmiseks (Send email from this account by default ). Samuti saad määrata, kas soovid teavitusi e-posti saabumisel (Notify me when email arrives ). Seejärel vajuta “Next”.

  #

 8. Kui ekraanile ilmus veateade:

  selline teade tuleb, kui kasutada mõnes Wifi võrgus EMT väljuvat serverit. EMT laseb gprsmail.emt.ee port 25 liiklust ainult EMT Internetti kasutades! Kui wifi välja lülitada ja EMT Internet sisse lülitada, probleem laheneb.

  #

Exchange konto seadistamine

Exchange meilikontot kasutavad tavaliselt suurfirmad, kuid nii saab seadistada ka Office365 või Hotmaili kontot.

 1. Kirjutage oma meiliaadress ja parool, ning vajutage Next. Kui Server suudab automaatselt end seadistada, siis järgmine valik on juba leht „Mida sünkroonida”.

  #

 2. Kui aga seadeid automaatselt üles ei leitud, tuleb need kirjutada käsitsi:

  Valige kontotüübiks Exchange.

  #

 3. Exchange konto puhul on vaja teada:

  Domeen ja Kasutajanimi. Tavaliselt on need eraldi real, kui domeeni rida eraldi pole, siis on võimalus kirjutada domeen\kasutajanimi või kasutajanimi@domeen ühele reale kokku. Vajalik on täpsed juhised oma IT toelt!

  Parool– Exchange konto või Domeeni parool

  Server on Exchange server. Mõnikord on kasutajatele avatud veebiliides meilide lugemiseks nagu nt owa.firmanimi.ee või mail.firmanimi.com, seesama aadress on tihti ka serveri aadress.

  Security ehk SSL on tavaliselt sees.

  #

 4. Kui ekraanile ilmub teade, et meiliserveri turvaseaded soovivad õigust kontrollida Sinu Androidi telefoni teatud turvaomadusi, vajuta „OK” – ilma selleta postkaste ei sünkroniseerita.

  #

 5. Järgnevalt saad määrata, kui sageli soovid, et telefon automaatselt uusi kirju kontrolliks ning millal ja mida tuleks sünkroniseerida.

  #

 6. Kui kõik valmis, vajuta NEXT.

  #

 7. Enamus Exchange servereid nõuab lisaks ka kaughaldust ja seepärast tuleb nõustuda kõikide turvapoliiside aktiveerimisega. NB! Teavitusribal võib ootel olla Turvapoliisi nõustumise kinnitus, enne seda meilid ega muu info ei liigu!

  #

 8. E-posti esimene sünkroniseerimine ehk „sisse tõmbamine” võib võtta pisut aega: ekraanil on seni ootamist paluv teade.

  #

Autor: Janno Reinomägi  Tehnikakonsultant

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid