Duolingo on kõige populaarsem tasuta rakendus erinevate keelte iseseisvaks õppimiseks, mis laieneb nüüdsest ka teistele õppeainetele, seega saab lihtsalt selgeks ka näiteks matemaatika, geograafia ja ajalugu.

Allikas: Duolingo.tinycards.com
Allikas: Duolingo.tinycards.com

Nutiseadme rakendus on õppimiseks väga mõistlik lahendus, sest see on interaktiivsem kui lihtsalt õpiku lugemine ja õppida saab igal ajal, igas kohas.

Duolingo uues rakenduses Tinycards on esindatud erinevad teemad õppekaartide kujul, kus ühel pool on pilt ja teisel info, mida pilt sisaldab. Õppimine on üles ehitatud kui mäng, kus järgmiste tasemeteni jõudmiseks tuleb eelnevad läbi teha. Lisaks saab sõpradega jagada õpitud peatükke, mis on kaardipakkide kujul.

Tinycardsi teemade valik on väga lai ja hõlmab paljusid valdkondi. Kui varem oli Duolingo ainult keeleõppe keskkond, siis uuest lahendusest pole see kõrvale jäänud, sest ka keelt on lihtsam omandada õppekaartide abil. Näiteks leiab Tinycardsi kaartide seast ka Chineasy kaardipaki, et hiina keelt ja kultuuri õppida.

Duolingo rakendus Tinycards on tasuta ja praegu saadaval ainult iOS-ile, veel pole teada, millal rakendus teistele opsüsteemidele laieneb.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid