Dropbox rakendas tasuta paketile kolme seadme piirangu

#dropbox #pilv #salvestamine
2 min lugemine

Kontodel, kuhu on ühendatud rohkem kui kolm seadet, jäävad kõik seadmed alles – lihtsalt enam ei saa teenusele üle kolme seadme lisada.

 

Pilveteenus Dropbox tegi vaikselt ära uuenduse, pärast mida saavad tasuta konto omanikud teenusega ühendada korraga ainult kolm sülearvutit, tahvlit või telefoni, kui just ei maksta teenuse eest kuutasu.

Kasutajad, kellel oli enne märtsikuud (2019) kasutuses rohkem kui kolm Dropboxiga ühendatud seadet, võivad need sinna alles jätta. Enam uusi seadmeid aga lisada ei saa. Näiteks, ostes uue telefoni või arvuti ning soovides sealt ligi pääseda Dropbox’is olevatele failidele, võib tasuta paketi puhul tekkida probleem. Kui juba enne oli teenusega ühendatud üle kolme seadme, siis tuleks uue lisaseadme sünkroniseerimiseks hakata maksma Plusi või Professionali paketi eest. Teine võimalus on harjuda ära pidevalt seadmeid lahti ja seejärel uuesti järele ühendama. See kehtib ka mobiilsete seadmete kohta. Nii et kui su konto on ühendatud sülearvuti, telefoni ja tahvelarvutiga, siis on nüüd limiit juba täis.

Dropboxi uus piirang on loomulikult katse innustada kliente tellima tasulist teenust, kirjutab The Verge. 10 euro eest kuus saab Plus-paketi ning 1 TB pilveruumi. Professionali nimeline pakett maksab ligi 20 eurot ning kasutamiseks antakse koguni 2 TB. See pole esimene kord ajaloos, kui oleme tunnistajaks sedalaadi piirangule. Arusaadavalt on firma eesmärgiks kasvatada maksvate klientide hulka. Populaarne märkmiku-rakendus Evernote tegi mõni aasta tagasi oma tasuta kasutajatele ka sellise kahe seadme limiidi. See muudatus on vastukarva eelkõige ilmselt nendele kasutajatele, kes on harjunud Dropboxi kasutama mitmes seadmes.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."