dropbox-logo.jpgKas Sul on vaja tähtsaid faile ja dokumente kusagil kindlas kohas säilitada nii, et neile igal ajal ja igalt poolt ligi pääseks? Veel parem kui antud infot saaks ka sõpradega jagada nii, et teised kasutajad saavad andmeid lisada või täiendada. Kui jah, siis on võimalikuks lahenduseks lihtne pilverakendus nimega Dropbox.

Vajad vaid netiühendust
Sarnaseid teenuseid leiab internetis väga mitmeid, nii tasulisi kui tasuta ning erinevate võimalustega. Dropboxi teenus pakub lahtiseletatult võimalust oma faile ja dokumente üle interneti nende juurde pilve salvestada. Piisab vaid kiirest registreerimisest ning sinu päralt ongi 2 GB tasuta kettaruumi oma vajalike asjade hoidmiseks.

Tasuta ruumi 2 GB
Kogu programmi on äärmiselt lihtne kasutada ning hakkama peaksid saama kõik, kes vähegi arvutitega kokku on puutunud. Säilitada saab nii üksikuid faile kui kaustu. Samuti pole vahet, kas need on dokumendid, pildid või videolõigud.

Üldiselt ongi mõistlik ja soovitatav antud programm oma arvutisse installeerida, sest nii toimib süsteem nagu arvutis olev kõvaketas või kataloog. Ehk Dropboxi kausta minnes avaneb samasugune pilt nagu näiteks My Documents kataloogi vaadates. Kõik failid on kenasti rivis ning sätitud nii nagu arvutis ikka.

Pääsed ligi läbi Dropboxi kodulehe
Kui Sa pole programmi arvutisse installeerinud või kasutad näiteks kodust-töökohast eemal olles võõrast arvutit, saab infole ligi ka lihtsalt veebibrauserit kasutades. Dropboxi kodulehel tuleb vaid sisestada oma kasutajanimi ja parool ning Sinu dokumendid ongi Sulle kättesaadavad.

Vali, mida teistega jagad
dropbox-sharing.jpgLisaks personaalsele kasutamisele pakub Dropbox võimalust faile ka teiste kasutajatega jagada. See tähendab, et Sinu poolt üleslaetud infole saab ligipääsu võimaldada ka teistele.

Oluline ja ka väga mugav on see, et sõpradele või kolleegidele saab nähtavaks teha ainult valitud dokumendid, ehk siis kasutaja saab ise valida, mida ta teistele näitab ja mida mitte. Saada vaid valitud info kohta soovitud isikule kutse ning korras ta ongi.

Nii võib hoida ühes kasutas hulka erinevaid faile, kuid ainult jagatud osa neist on nähtavad teatud hulgale kasutajatele, samas kui ülejäänud asjad on ainult sinu päralt.

Teised saavad faile muuta
Kõik kutsutud kasutajad saavad jagatud infole ligi, seda muuta ja ka lisada. Samuti on näha kuni 30 päeva tagune tegevuste ajalugu ning selle aja jooksul on võimalik näiteks ka kustutatud asju taastada. Väga mugav on allalaetud versiooni puhul ka kasutajate poolt tehtavate muudatuste kohta tulevad teavitused.

Tasuta või tasuline?
Tasuta pakub Dropbox 2 GB andmeruumi. Seda on küll võimalik natukene suurendada, kutsudes teisigi teenusega liituma (iga kutsutud sõber lisab 250 MB serveriruumi), kuid seda siiski mitte lõpmatuseni.

dropbox-pricing.jpg

Kellele aga tasuta pakutavast 2GB mahust väheks jääb, saab 9,99 USA dollari eest kuus kasutada 50 GB kettaruumi. Ning kui ka sellest ei piisa, on võimalik 19.99 dollari eest kuus saada oma kasutusse tervelt 100 GB andmemahtu.

Toimib ka mobiiltelefonis!
Lisaks Windowsi, Maci või Linuxi tarkvara kasutavatele arvutitele on võimalik antud programm laadida ka oma mobiiltelefoni. Toetatud on nii iPhone kui Android tarkavara kasutavad seadmed. Paigaldades Dropboxi oma telefoni, saad ka teel olles kiiresti olulist infot oma taskuseadmega vaadata, muuta või uusi asju koheselt teiste kasutajatega jagada.

dropbox-mobile.jpg

Nii Android Marketis kui Apple`i vastavas keskkonnas on hetkel Dropboxi mobiiliversiooni allalaadimine tasuta. Ülejäänud telefonides saab infole ligi näiteks veebibrauserit kasutades.

Arvestatav alternatiiv mälupulgale
Lõpetuseks võib öelda, et tegu on ühe asjaliku rakendusega oma failide varundamiseks või jagamiseks. Netiühenduse olemasolul ei ole põhimõtteliselt mõtet andmeid näiteks mälupulgale kopeerida või siis e-kirjaga saata, vaid palju mugavam ja kiirem on need otse Dropboxi tõsta ning siis kodust tööle või sõbra juurde minnes seal teise arvutiga uuesti avada.

Võib kasutada ka varundamiseks
dropboxi-toimimine.jpgToetatud on igasugused failitüübid ja suurused ning kiiruse huvides sünkroniseerib Dropbox ainult seda osa failidest, mis on muutunud, mitte kogu infot. Samuti peaks olema erinevate krüpteeringutega garanteeritud ka piisav turvalisuse tase.

Turvalisuse poole pealt tasub ära märkida ka Dropboxis olevate andmete säilitamise olulise aspekti – failid on seal alles ka siis, kui arvutiga peaks midagi juhtuma. Info on ju pilves ja turvaliselt teenusepakkuja serveris, mitte füüsiliselt kellegi kodus/ kontoris arvutis või välisel kõvakettal.

Lisainfot saad lugeda ja tarkvara arvutisse laadida Dropboxi kodulehelt.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid