Uus iOS 10 operatsioonisüsteem toob olulise doonorlusega seotud täienduse ka terviserakendusse Health.

Aastaid pärast Steve Jobsi lahkumist tutvustab õunafirma loojale väga südamelähedast teemat – doonorlust –, sest just tänu maksa siirdamisele suutis visionäär elada veel väärikad 20 aastat.

Kuu aega tagasi tutvustati Apple’i arendajate konverentsil WWDC operatsioonisüsteemi iOS uut versiooni. Esindajate sõnul on see suurim areng operatsioonisüsteemide valdkonnas.

Üritusel keskenduti ainult kõige olulisematele uuendustele. Lisaks eelmisel kuul esitletud uuendustele leiame kuu aega hiljem iOS 10-st veel palju muud huvitavat.

Apple’i uus iOS 10 lubab iPhone’i kasutajal registreerida end raviotstarbeliseks annetuseks, kus ta saab siirdamiseks lubada elundeid, rakke või kudesid.

Tehnikagigant soovib muuta organidoonorluse tavalistele inimestele veelgi kergemaks ja kiiremaks. Õunafirma avaldas hiljuti Healthi terviserakendusele uuenduse, mis saab suureks osaks iOS 10-le. Rakenduses olev Medical ID (meditsiiniline ID) lubab juba jälgida meditsiinilist ja tervislikku seisundit ning doonorlus saab selle uueks lisaks.

Doonorluse ankeet saadetakse iPhone’i või iPadi kaudu edasi National Donate Life Registrysse, mida haldab Donate Life America.

Health-rakendust tutvustati juba aastal 2014, mil nägi ilmavalgust iOS 8. Apple on alati soovinud aidata inimestel hoida silma peal oma tervisel ja füüsilisel liikumisel, kuid doonorlus saab uue hoo nüüd ka tänu tehnoloogiale.

Üle 120 000 ameeriklase ootavad siirdamist ja iga 10 minuti jooksul lisandub ootejärjekorda uus inimene. Organite nõudlus kasvab päevadega ja üks doonor võib säästa kuni kaheksa inimese elu, lisab Ameerika Elu Doonori tegevdirektor David Fleming.

Uuendus on kättesaadav iOS 10 arendajatele, kuid tavakasutajad peavad ootama sügiseni. Septembris näevad ilmavalgust uued iPhone’id, milles pesitseb juba uuendusterohke iOS 10.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid