Doodle on tasuta kasutatav veebirakendus, leppimaks kokku erinevaid kohtumisi ja loomaks erinevaid küsimustikke. See kõik on väga lihtne ning see tõepoolest töötab!

Lihtne ning kiire kohtumise planeerimine
DoodleDoodle’s saad küsitluse luua kolme sammuga. Seejuures ei ole vaja ennast kuskil registreerida ega kasutajaks teha. Ka küsitlustele vastajad on sellest kohustusest priid.

 • Alustuseks tuleb lihtsalt minna http://www.doodle.com/ leheküljele ning valida Schedule an event’i alt Create poll. Esimese sammuna sisesta küsitluse andmed (pealkiri, kirjeldus, sinu nimi, e-mail) ja kõik. E-mail on vajalik, et Doodle saaks sulle saata vastajate vastused ja kommentaarid.
  Esimene samm
 • Teiseks saad valida omale vajalikud kuupäevad. Valitud päevi näed ka sealsamas kalendri kõrval, et oleks lihtne kontrollida.
  Teine samm
 • Kolmandaks täpsusta päevade lõikes kellaajad. Doodle rõhutab, et kõikvõimalikud kellaajad pannakse ümber AM/PM aegadesse. Lisaks kellaaegadele on võimalik sisestada ka lisainfot (ajavahemikud, toimumiskoht jne). Küsitluse lõpetamiseks Finish
  Kolmas samm

   

   

   

Natuke rohkem mänguruumi saab oma küsitlusele lisada PowerDoodle nupu abil. Näiteks võivad vastused olla nii jah/ei kui ka jah/ei/võibolla stiilis. Samuti on võimalik vastajatele üksteise vastused nähtamatuks teha.

PowerDoodle

 

Lihtsalt küsitlus
VastusevariandidTavalised küsimused koos vastusevariantidega on küllaltki levinud. Ometi pakub Doodle ka seda võimalust ning koostamine on veel lihtsam.

Taaskord tuleb minna Doodle avalehele, valida Make a choice’i alt Create poll ning küsitlus on samahästi kui loodud. Erinevaid vastusevariante saab pakkuda kuni 10.

Nii kohtumiste planeerimise kui ka küsitluse aadress (selle annab sulle Doodle kohe peale poll’i loomist) tuleb nüüd saata vastajatele. Tulemused saadetakse sulle meiliaadressile.

Registreerimine vabal valikul
Kui sulle hakkab Doodle meeldima ning sa soovid seda hakata aktiivselt kasutama, on mõistlikum ennast selles keskkonnas registreerida.

Registreerimise eeliseks on võimalus Doodle lisada näiteks oma iGoogle* esileheküljele. Sealt on võimalik näha kõiki küsitlusi ning nende aktiivsust.

*Vt digitarga artiklit: iGoogle. Mis see on ja kuidas seda kasutada?

Plusspoolele jääb sellisel juhul ka see, et Doodle mäletab kõiki küsitluste aadresse. Sellisel puhul ei ole eraldi vaja nende aadresse kuhugile salvestada.

Eesti keele sõpradele peab kahjuks suure kurvastusega teatama, et eesti keeles Doodle oma teenuseid (veel) ei paku.

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid