Dilemma: kas minna ise söögini või kutsuda kõhutäis koju?

#foodhunt #menüüd #päevapraad

Kui midagi saab teha mobiilirakenduse kaudu, siis me seda enam mujal ei tahakski teha. Pangaülekanded, kindlustused, muusika, videod, raamatud, suhtlemine on vaid mõned näited. Ka toitlustus on valdkond, mis on samuti kolinud äppidesse ja areneb kiiresti.

Me pole ninapidi ekraanides mitte sellepärast, et oleme zombideks muutunud, vaid hoopis teisel, inimlikumal põhjusel – sest nii on lihtsalt mugavam. See, et kunagi veeb loodi, ei tähenda, et peaksimegi laua taga istudes ankeete täitma, neid välja printima, allkirju andma ja postiga teele panema.

Parima päevaprae jahil

Screenshot_20160726-144239Söömisest ei saa üle ega ümber. Kõige soodsam viis väljas süüa on sihtida ennast kohale päevapraadide ajaks. Kus aga mida pakutakse, selgub alles kohapeal. Et selle informatsiooni kohalt saladuseloori kergitada, on juba mitu aastat olemas rakendus Päevapraad (Android | iPhone), millest näeb suuremates linnades paiknevate söögikohtade päevapakkumisi.

Välja on toodud ka erinevad linnaosad. Idee on hea, aga kui hakata lähemalt uurima, siis näiteks Tallinnas, Mustamäe piirkonnas polegi midagi pakkuda. Tallinna peale kokku siiski paarkümmend kohta on, kuid nõudlikum päevaprae jahtija võib hätta jääda.

Leia oma lemmiktoidud üles

Selleaastane „Eesti parima mobiilirakenduse“ nominent Menüüd (Android | iPhone) märgib kõigepealt kaardil asukoha ja lubab siis soovitud raadiuses otsida kõiki restorane, uurida nende menüüsid ning seejärel juhatab kohale. Idee on lihtne, teostus laitmatu.

Kui pea tühi ja ei tea, mida tahaks, siis söögikohti silme eest läbi lastes leiab kindlasti midagi head. Kasulik on ka roa otsimine. Otsinguribale saab sisestada soovitud söögi, minu puhul näiteks köögivilja-karri, misjärel avaneb kilomeetri raadiuses paarkümmend võimalust.

Screenshot_20160726-140406

Tõsi, kõik need pole täpselt see, mida otsisin, vaid kuvatakse kõik köögivilju sisaldavad pakkumised.

Kui aeg kallis või soovitud kõhutäide kaugel, on hea alternatiiv toidu tellimine koju või kontorisse.

Toit kiirelt koju

Screenshot_20160726-135933Just selleks on loodud Foodhunt (Android | iPhone), mis koondab kümneid restorane ja kiirsöögikohti Harju-, Tartu- ja Pärnumaal, ja kõike ihaldusväärset saab koju tellida. Tallinnas on transpordikulu viis eurot, maksta saab nii kaardiga kui ka sularahas.

Äppi võib kasutada ka ettetellimise puhul ise järele minnes.

Ajaks saab määrata kas “niipea, kui võimalik” või esitada tellimus soovitud ajaks. Foodhunt lubab pakkuda toidutellimise uut taset ja seda näitab ülikiire info jõudmine toidu valmistajani ning kulleriga tellides ta teekonna jälgimine.

Kokkuvõttes võib öelda, et söögiga seonduv veel otsib oma UBER-it – ühtset, lihtsat ja toimivat lahendust, mis haarab kogu turu, rahuldades kõigi vajadused. Küll aga on juba täna võimalik seda teha mugavamalt, kiiremalt ja seejuures ka praktilisemalt kui seni.

Kõik nimetatud rakendused on saadaval AppStore`is ja Google Plays.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid