Mobiilsete nutiseadmete laadimiseks on sõjaväes aega vähe, aga kasutamiseks antakse aega veel vähem, seetõttu tuleb seda nutikalt ka planeerida. Foto: Telia

Tänapäeval on info- ja kommunikatsioonitehnoloogilised (ehk IKT) vahendid palju rohkem kättesaadavamad kui sajandeid tagasi. IKT-vahendid aitavad muuta hariduse andmise taset, ühendada inimesi ja teha palju muud kasulikku. Praeguses blogipostituses ei panda rõhku rakendustele, millega hoida sidet sõprade, pere ja elukaaslasega, vaid pigem seadmetele, mida ajateenistujad kasutavad.

Kuidas kasutada nutiseadet otstarbekalt, et säästa võimalikult palju akut?

1) Avasta süüdlane, kes telefoni akut sööb ja piira selle võimalusi internetti saamiseks

Identifitseeri rakendused, mis söövad akut Settings > General > Usage > Battery Usage.

Iga rakendus vajab töötamiseks digividina akut, et jooksutada seda meie silme ette. Tihtipeale arvatakse, et kodunupule vajutades või minnes rakendusest välja, sulgub see automaatselt, kuid see pole tihtipeale nii.

Kasulikum oleks rakendused sulgeda igaveseks ja selleks on kaks võimalust: automaatne ja manuaalne. Automaatse võimaluse kasutamiseks on loodud spetsiaalsed rakendused, et aidata kasutajal need automaatselt sulgeda (clean master). Manuaalselt peab kasutaja hoidma all kodu-nuppu ja sellega libistama üle ekraani, et sulgeda kõik rakendused, mis said selle sessiooni kasutamise ajal avatud.

2) Nutitelefonides asuvad wifi, GPS, bluetooth ja muud moodulid

Digitehnoloogilistesse vidinatesse on tihtipeale ehitatud sisse kiibistik, mis võimaldab kasutajal minna Google Mapsi, et leida üles enda asukoht ja teha sellega palju muud. Kiibistik muudab telefoni targemaks, kuid sööb seda sama palju kui vampiir Dracula.

3) Rakenduste sätete muutmine

mleu_icon175x175Sotsiaalmeedia ja e-posti rakendused soovivad end värskendada pidevalt ja toovad palju huvitavat infot kasutajate silme ette. Enamasti pole tarvis sotsiaalmeedia värskendamist iga 5 minuti järel, kuid seda saab kasutajate lohutuseks muuta. Rakendused, mida tihti ei kasutata, võib vaigistada, et uuendust üldse ei toimukski. Seda olen teinud isiklikult Gmaili, Facebooki ja paljude teiste rakendustega – lihtsalt seetõttu, et säästa seadmete akut.

Tänu erinevatele seadmetele on võimalik digitehnoloogia kasutajatel õppida prantsuse keelt või hoopis avastada maakoore ülemisi kihte. Rakendused on muutnud maailma hoopis teistsuguseks paigaks, kui see oli A.E.R (ajal enne rakendusi).

2008. aastal avaldas Apple enda esimese rakendustepoe nimega App Store, mida saatis väga suur edu. Sellel hetkel ei osanud mitte ükski inimene ette ennustada selle keskkonna suurt potentsiaali ja seda, kui palju see tegelikult maailma muudab.

Tehnoloogia sisekorraeeskirjad ja nendest kinni hoidmine

Minu rühmas on kasutusel väga erinevaid seadmeid – koostasin nende kohta ka väikese tabeli, mida saate allpool vaadata. Digiseadmete kasutamisel tuleb lähtuda sisekorraeeskirjast, mille on sätestanud ülemad, et hoida distsipliini ja pataljonis korda.

Kuperjanovi jalaväepataljonis on lubatud kasutada mobiilseid seadmeid vabal ajal. Selline ajaaken tekib Charlie kompaniil kella 19–20 vahel ehk umbes tunniks ajaks. Ütlen “umbes tund aega”, kuna selle aja sees võivad seersandid kutsuda rühma korrusele, et kontrollida kindaid, saapaid või hoopis sokke.

Ajateenistuses saab iga mees või naine aimu täiesti teistsugusest elustiilist, millest tsiviilis elav inimene võib ainult und näha.

Lisaseadmetega võib pikendada aku eluiga

Väga oluliseks aspektiks saavad seadme aku ja lisaseadmed, et hoida digiseadmed pidevalt laetud ja kohe valmis kasutamiseks. Tänapäeva nutitelefonides ei ole väga suuri akusid, mis kestaksid nädalaid, nagu seda tegi põhjanaabrite valmistatud Nokia 3310.

 

Mobiili laadimist tuleb sõjaväes olles hoolikalt planeerida. Illustratsioon: microsoft.com
Mobiili laadimist tuleb sõjaväes olles hoolikalt planeerida. Illustratsioon: microsoft.com

Seadmeid võivad ajateenijad laadida õhtusel, öisel ja hommikusel ajal magalas alates kella 17-st kuni 8-ni.

Meeles peame pidama seda, et iga tund, minut ja sekund loeb ehk tuleb arvestada hea seadmega, mille aku kestab kaua ja mobiilseade laeb võimalikult kiiresti.

Digividinate aku peaks ikkagi päeva lõpuni vastu pidama, samas soovime siiski scrollida Instagramis, lehitseda Facebooki ja ajaviiteks lugeda läbi ka mõne e-raamatu või arutleda Delfi kommentaariumi üle. Aku säästmisest ja sellega külmas ümberkäimisest kirjutan tulevikus pikemalt.

Sõdurite teadlikkus digitehnoloogiast

sempler-hopes-his-sign-will-make-people-think-twice-the-next-time-they-pick-up-their-phonesMinu jaoks polnud sugugi üllatav fakt, et igal sõduril on nutitelefon. Pigem osutus üllatavaks nüansiks see, et rühmas olevad sõdurid olid küllaltki teadlikud nutitelefonidest. Ajateenistujad eelistavad soetada pigem kallimapoolseid nutiseadmeid, milles peitub küllaltki suur aku.

Koos suurte ekraanide ja hiiglaslike akudega soetasid sõdurid endale veel lisaks akupangad, et pikendada tavalise digitehnoloogia akumahtu.

Turu-uuringute kohaselt võib juba 2020. aastal näha nutitelefoni 6,1 miljardi inimese taskus. Praegu on inimeste käes 2,1 miljardit nutitelefoni. Üsna loogiline areng, vaadates kümnendi tehnoloogia-ajalugu tervikuna.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid