Digitarga SAADE: tänavune “Jõulutunnel” toetab hingelt katkiste laste ravikodu rajamist

#annetused #Ene-Maris Tali #Jõulutunnel #ravikodu

Üheksateistkümnedat korda eetrisse jõudva ETV heategevusliku saate “Jõulutunnel” selleaastane eesmärk on luua psüühiliste häiretega lastele ravikodu, millele annab omapoolse panuse ka Telia.

 

“Tänavune teema on hästi valus, mida on pikalt hoitud koduseinte vahel. Me püüame aidata psüühiliste traumadega lapsi, kelle hing on katki. Nende hinges on selline trauma, mis ei lase neil toime tulla. Vajalikku pikaajalist teraapilist ravi meil ei ole – seetõttu püüame sel aastal koguda raha, et rajada miljööteraapiline ravikodu noortele inimestele,” lausus Digitarga saates “Jõulutunneli” peaprodutsent Ene-Maris Tali.

Esialgu plaanitakse ehitada üks maja, et noorte raviga alustada, aga unistused on suuremad – renoveerida krundil asuvad vanad villad ning arendada välja kompetentsikeskus, mis lisaks ravile koolitaks välja ka spetsialiste vabariigi teiste piirkondade jaoks, pakuks abi ja nõustaks psüühilise traumaga lapse peret ning oleks praktikabaasiks ka ülikoolidele.

Noore inimese võib murda kodu- või koolivägivald, kiusamine ja probleemsed lähisuhted, aga ka pereliikme kaotus. 12-18 aastastel noortel avalduvad psüühilised raskused näiteks depressiivsete, isiksushäirete, kapseldumise, ärevus- ja söömishäirete või suitsiidsuse sümptomina, mille puhul noor vajab ööpäevaringselt pikaajalist toetamist, mis taastaks usalduslikud suhted, enesehinnangu ja oskuse endaga toime tulla. Ravikodu loomise eestvedajaks on suurte praktiliste kogemustega Eesti üks tunnustatumaid lastepsühhiaatreid Anne Daniel-Karlsen koos oma meeskonnaga. Ravikodu rajamist veab “Jõulutunnel” Eesti inimeste toel, millele annab oma panuse ka Telia.

“Telia roll on sel aastal väga ilus. Üks ilus liigutus on Telia ja teiste operaatorite poolt see, et annetuste pealt ei võeta sentigi vahendustasu. Kõik, mida inimesed annetavad, jõuavad annetuse saajani. Siiski on tänavuse Jõulutunneli eesmärk suurem kui kunagi varem. Ainuüksi telefoni-annetustest – 5, 10 ja 25 euro kaupa – me vajalikku summat kokku ilmselt koguda ei suuda. Seepärast oleme tänulikud, et firmad väärtustavad meie eesmärki ning Telia oli neist esimene. Liigutab, et Telia heategu sünnib just mõeldes ja aidates noori, kellel on tõeliselt raske,” lausus Tali.

“Jõulutunneli” esimene saade on ETV ekraanil 21. detsembril. Esimesel jõulupühal, 25. detsembril, toob heategevussaade koos Anna ja Kristjan Pihliga läbi päeva vaatajateni südamlikke kohtumisi ja mõtlemapanevaid lugusid.

Igaühel on võimalik aidata ravikodu rajamist Peedule, helistades:

900 7701 (5 eurot)
900 7702 (10 eurot)
900 7703 (25 eurot).

Annetustelefonid on juba avatud ning jäävad avatuks aasta lõpuni. Samuti on võimalik annetus teha kodulehel www.peedukodu.ee.

 

Kommentaarid