Digitarga LIVE-blogi: Samsungi uue mudeli esitlus 21. veebruaril

#samsung #Samsung Galaxy S7

Samsung teatas, et tutvustab 21. veebruaril maailmale oma värskeimat telefonide lipulaeva Samsung Galaxy S7.

Samsung Unpacked 2016 algab kell 20.00.

Jäänud on veel mõned minutid. Peagi näeme, kas uus telefon on tõesti veekindel ning rõhutundliku ekraaniga.

SSP_250

Dj Koh räägib kuidas tema Samsungi sattus ning mis on need põhimõtted, mille järgi tema uute telefonide tootmises juhindub.

Samsung Galaxy S7 ja S7 Edge

Sarnaselt varasematele mudelitele on kaarduva ekraani saanud ainult S7 Edge mudel – mõlemad telefonid on Premium mudelitele kohaselt valmistatud metallist ning klaasist. Galaxy S7 Edge ekraanimõõt on servadeta mudelist pisut suurem, vastavalt 5.5” pikslitihedusega 534ppi ning 5.1” pikslitihedusega 577ppi. Kasutajatele, kellele meeldib telefoni pidevalt kontrollida, tuleb hea uudisena “alati sees” ekraan – mis näitab kella ning teavitusi ilma telefoni puutumata. Uued telefonid on IP68 standardile vastavalt veekindlad ning tagasi on ka võimalus lisada kuni 200GB mälukaart.

Screen Shot 2016-02-21 at 22.37.12
Samsung Galaxy S7 ja S7 Edge. Foto: ekraanitõmmis samsung.com

Screen Shot 2016-02-21 at 20.22.54

Kaamera

Ülikiire autofookusega 12MP Dual Pixel kaameral on f/1.7 ava, mis suudab vastu võtta senisest veelgi rohkem valgust, võimaldades seega pimedas veelgi paremaid pilte teha. Kaamera on tagumise kaanega peaaegu tasa ning uus kaamerafunktsioon “Liikuvpanoraam” paneb panoraamid elama. 5MP f/1.7 avaga esikaamera on hea selfide jaoks.

samsung-galaxy-mwc-2016-318

Riistvara

Telefonidel on 4GB RAM’i, varasemast 30% võimsam protsessor ning 60% võimsam graafikakaart. Selleks, et telefon üle ei kuumeneks jahutab teda sisuliselt vesijahutussüsteem, milles vesi vastavalt telefoni temperatuurile kondenseerub ja aurustub. Võrreldes eelmise mudeliga on S7 Edge’l 600mAh võrra suurem aku (3600mAh) – loomulikult ei puudu ka juhtmevaba laadimine. Ühe laadimisega saab väidetavalt vaadata terve hooaja jagu “Troonide Mängu”.

samsung-galaxy-mwc-2016-328

Suurt rõhku on pandud telefoniga mängimisele – mängimise ajal ei sega kasutajat erinevad märguanded, teatud nuppe saab lukku panna, et neid kogemata ei vajutaks ning lihtne on oma mängu samal ajal jagamiseks lindistada. Valitud riikides tuleb Samsung S7 eeltellimusega tasuta kaasa ka Samsung Gear VR.

Gear 360

Screen Shot 2016-02-21 at 20.45.14

Gear 360 on 30MP F2.0 avaga kaamera, mis jäädvustab maailma nii kaamera ees kui kaamera taga ning suudab seda ka otse telefoni striimida. Kaamerapilti saab vaadata näiteks Gear VR komplektiga.

samsung-galaxy-mwc-2016-438

Samsung ja Facebook

Lavale astus Facebooki looja Mark Zuckerberg, kes räägib kuidas virtuaalreaalsus on mälestuste jagamise tulevik.

Screen Shot 2016-02-21 at 20.54.52

Gear VR’i kasutades on juba vaadatud rohkem kui miljon tundi videoid. Peagi saavad kõik teha ning jagada 360-kraadi videoid kus ja millal iganes nad seda tahavad – ja Facebook tahab olla selleks põhiliseks keskkonnaks. Virtuaalreaalsus on kohe kindlasti tulevik ning Facebook’i ja Samsungi koostöös tuuakse see kõikide inimesteni.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid