Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Samsungi ametliku teaservideo põhjal võib eeldada, et uue telefoni suurimaks müügiargumendiks saab selle kaamera. Foto: Youtube

Digitarga live-blogi: Samsung Galaxy S9 esitlus 25. veebruaril

#galaxy s9 #lipulaevad #pressikonverents #samsung

Päev pärast Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva näitab Samsung maailmale oma mobiiliportfelli 2018. aasta uhkeimat isendit Samsung Galaxy S9. Milline see on ja kas sellest võiks saada sinu järgmine telefon, vaata Digitarga live-blogist pühapäeval algusega kell 19.00.

Uudis hakkab täienema jooksvalt, kuid seniks vaata üle suurimad kuuldused veel avaldamata telefonist.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 20:02

Samsung Galaxy S9 ja S9+ on poodides saadaval alates 16. märsist. Eelmüük on juba alanud! Ostes oma telefoni eelmüügist, saad selle kätte 7 päeva enne teisi.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 20:00

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:58

Samsung Knox tagab turvalisuse ning telefonis olevate andmete kaitstuse tasemel, mida usaldavad isegi riigiinstitutsioonid ning suurettevõtted.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:56

Samsung Pay – makselahendus, mis töötab juba enam kui 20 turul. Eestis siiski veel mitte … (vihje: seniks aitab hädast välja mTasku).

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:55

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:53

Rööprähklemise lihtsustamiseks on uusi telefone võimalik kasutada ka landscape formaadis ehk “külili”. Sama võimalus on praegu olemas näiteks iPhone’i suurematel mudelitel.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:51

Lavale astus Matt Norton, kes on Samsungi tooteportfelli osakonna direktor, kelle sõnul on nii S9 kui S9+ kuvasuhtega 18.5:9, mis on sama ka praegustel lipulaevadel S8 ja S8+.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:50

Lisaks vingele kaamerale, on õnneks vinge ka telefon ise. Samsung Galaxy S9 ja S9+ on esimesed Samsungi telefonid, mis tulevad müügile stereokõlaritega ning loomulikult ei jäetud mainimata kõrvaklapipesa olemasolu, mida suurimal konkurendil enam ei ole…

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:46

Kõvasti töötunde on kulutatud ka virtuaalse abimehe Bixby arendamisele. Lisaks paljule muule, suudab Bixby reaalajas tõlkida mida iganes oma kaamera ette paned. Lihtsama kasutamise nimel on Bixby integreeritud otse kaamerarakendusse. Kas Bixby saab vastu Google’i ja Apple’i virtuaalsetele assistentidele?

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:42

Emotikonid valitsevad maailma. Ka Samsung on loonud oma versiooni emotikonidest, mis järgivad kasutaja nägu, kuid mida erinevalt iPhone X’st on võimalik päris palju mudida ning mida erinevalt Apple’ist, saab jagada ka teiste telefonide kasutajatele. Olenemata sellest, et neid emotikone peale teismeliste ilmselt keegi teine kasutama ei hakka, siis on tehnoloogia selle taga siiski väga muljetavaldav.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:38

Ja nüüd S9+, mis sarnaselt Note 8’le ja paljudele teistele mudelitele, saab kaks kaamerat.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:33

Aegluubis kaamera sai kinnitust – Samsung Galaxy S9 kaamera suudab filmida 960 kaadrit sekundis, mis on piisav, et filmilindile püüda ülimalt koomilisi kaadreid. Võrdluseks – enamus praeguseid telefone suudavad filmida 240 kaadrit sekundis (isegi iPhone X).

Näpunäiteks tulevastele videograafidele näidatakse, et laheda video saab kasvõi vee kannust klaasi valamisel.
Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:29

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:29

Dual aperture camera ehk kahe avaga kaamera, mis väidetavalt imiteerib inimsilma ning võimaldab suurepäraseid ja teravaid fotosid teha nii päeval kui öösel. Tänu uudsele protsessorile, suudab kaamera töödelda senisest kuni neli korda rohkem informatsiooni.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:27

Mitmeid kordi on kõlanud väljend “…we’re building on the foundation…” ehk praeguse seisuga ei ole oodata midagi ülirevolutsioonilist, vaid pigem on parendatud olemasolevaid juba väga häid funktsioone ja tehnoloogiaid.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:26

Ja nüüd kaamera. Justin räägib vihjamisi funktsioonist, mis maailma me ümber aeglustab. Tõenäoliselt on uuel kaameral senisest veelgi parem aegluubis filmimise võimalus, mis oleks tore lisandus, sest näiteks Sony XZ Premium juba suudab suudab aegluubis videoid üles võtta 960 kaadrit sekundis.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:25

Samsungile kohaselt, kasutatakse ära virtuaalreaalsuse võimalusi, et kohalolijatele näidata uue telefoni värve reaalseid telefone kätte jagamata. Värvideks on midnight black, grey, coral blue ja lavender purple (kesköömust, hall, korallsinine ja lavendlililla).

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:22

Sõrmejäljelugejast rääkides, viskab Justin peene kriitikanoole iPhone X’e pihta, milles sõrmejäljelugejat enam ei ole. Samsung on aga tõestanud oma varasemat väidet oma kasutajate kuulamisest ning uue telefoni sõrmejäljelugeja on lõpuks viidud oma õigele kohale kaamera alla telefoni tagumisel küljel.

Kinnitust sai ka varem kuuldusena internetis levinud IntelliScan, mis kombineerib iiriselugeja ning näotuvastusega, mis lisab turvalisust ning kasutusmugavust neile, kes ei soovi kasutada sõrmejäljelugejat, PIN-koodi või muud.
Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:19

Uuest telefonist räägib Justin Denison, kelle sõnul on uue telefoni ekraan nii suur, et on raske öelda, kus ekraan algab ja kus see läbi saab. “…and of course – there is no notch…”

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:18

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:16

“Daamid ja härrad – esitlen teile Samsung Galaxy S9 ja S9+.” -DJ Koh

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:15

Põrutavad statistilised numbrid kui palju maailmas tehakse selfie-sid ja saadetakse videoid, lubavad ka oodata, et uue telefoni kaamera saab olema midagi vinget.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:11

DJ Koh kinnitas midagi, mida me juba teame – Samsung näitab täna meile uut, võimast ja suurepärase tarkvaraga nutitelefoni. Jättis siiski ütlemata, mis on selle uue nutitelefoni nimi. Selge on aga see, et tervis on uue telefoni üheks suureks märksõnaks ning lisanduvad funktsioonid aitavad kasutajatel senisest enam oma tervist jälgida ja parandada.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:07

Traditsioonilise sissejuhatuse teeb Samsungi mobiili ja IT valdkonna president DJ Koh, kelle sõnul on Samsung inseneridest ja innovaatoritest koosnev ettevõte, kes ka päriselt kuulab oma klienti.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 19:05

Mõelda vaid kui palju tunde ja päevi on kulutatud selle pressiürituse ettevalmistamisele. Iga viimne kui detail on ülimalt läbimõeldud.

Taavi Õmblus 25. veebruar 2018 18:59

Üritus on alanud.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid