Digitarga kingiabi: leia jõululuuletused ja laulud internetist


christmas_festive.jpgJõuluaeg on käes ning nii kodus, tööl kui sõpraederingis võib ootamatult tabada olukorrast, kus tuleb mõni vastupandamatult kihvt jõululuuletus või laul esitada. Altpoolt leiab rea linke eestikeelsetele jõulusamidele, eesti- kui võõrkeelsetele lauludele ning naljadele, millega on kingipakid lunastada.

Loe kindlasti ka meie eelmiste jõulude ajal tehtud postitust sellest, kust leida ilusaid ja ägedaid jõuluteemalisi e-kaarte. 

Jõululuuletused
 WWW Wärgi jõululuuletuste kogulehel toimub jõuluuletuste konkurss, kuhu on üles riputatud juba üle 1000 salmi. Siit leiab ka üsna nõudlik lugeja sobiva salmi, millega esineda. Kirjas on nii lühemad kui pikemad, jõulutundest kantud, humoorikad, ühiskonnakriitlised ja armsad luuletused. Kui endal kirjutamistuhin peale tuleb, saab ka ise konkursile oma luuletuse esitada.

VaraWeb jõululuuletused – valik lühemaid jõulu- ja uusaasta salme.
Delfi Täheke – jõululuuletused lastele.
Miksike – suurem valik jõulusalme lastele. Sellelt lehelt leiab ka muud harivat infot jõulude kohta, näiteks võid lugeda jõulutoitude, traditisoonide, jõulumängude ning advendiaja kohta.

Jõululaulud
santa_claus.jpg Olev ja Piia jõululaulud – üle 30 eestikeelse jõululaulu tekstid.
Xmas fun – mitmekõmne inglisekeelse jõululaulu tekstid.
An Online Christmas Songbook – väga põhjalik nimekiri jõululauludest, nimekirjas üle 100 laulu sõnad, noodid ja muusikalised näited.

Muud laulud
Nendele, kes soovivad jõuluvana üllatada millegi muuga kui jõululaulud, on olemas samuti mõned head leheküljed laulusõnade leidmiseks.

Lyrics.eesee on eestikeelne veebileht, kus leiab enam kui 100 tuhande eesti- ja võõrkeelse laulu sõnad. Muusikanäidiseid küll kahjuks pole, kuid need võid mujalt leida. Sõnu leiad kõige värskematest hittidest kuni rokiklassikani.
Metrolyrics – inglisekeelne leht, kust leiab samuti sadu tuhandeid laulusõnu, kaasa arvatud hetke kuumimate hittide sõnad.

Anekdoodid
 Lyrics.ee anekdoodid – siil leiab hulga anekdoote, mida huumorit armastav seltskond võib jõuluvanale esitada.
Eraldi kategoorias on olemas ka jõulu- ja uusaasta anekdoodid. Naljade lugemiseks tuleb end Lyrics.ee kasutajaks registreerida.
Delfi anekdoodidEesti suurim naljakogu, kust leiab nii sõbralikku, musta, iroonilist kui veidi pikantsemat huumorit.

 

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid