Digitarga filmikool: nutitelefonidele mõeldud iStabilizer Dolly muudab videokaadrid kinolikult võimsaks

#digidokk #dolly #endlikepp #iStabilizer Dolly #kämblavars #nutifilm #nutikaamera #nutitelefoniga filmimine #selfie stick

Kui ka sina oled iPhone’i ja Samsungi või Sony nutitelefonide mõne uhkema lipulaeva omanikuna mõelnud, et miks osa inimeste kunstilised ülesvõtted on uhkemad kui teistel, siis siin on võti saladuse lahendamiseks! Ole oma nutifilmimistes mänglev ja loominguline – kasuta ka kavalaid ja taskukohaseid lisaseadmeid nagu iStabilizer Dolly ja muuda oma kodused videoülesvõtted mängufilmilikult võimsaks.

Lisaseadmed kvaliteetse ja põneva digifilmi loomiseks:

  • dollyistabDolly ehk ratastel käru või rula laadne seade, millele saab nutitelefoni mugavalt külge panna ja luua sujuva liikumisega kinolikke kaadreid. Vanasti ehitati sama tulemuse saavutamiseks näiteks raskeid ja kalleid raudteid.
  • Nutitelefonidele mõeldud kämblavars, mis on endlikepist veidi funktsionaalsem. Näiteks saa sellise seotada 300 dollari eest AliExpressist.Gimbal ehk nutitelefoni stabiliseerimiseks ja vaateulatuse “pikendamiseks” mõeldud kämmal. Neid on saadaval väga erinevas versioonis, nii vasturaskusega balanseerituid kui ka lihtsamaid, see siin aga on nüüdisaegse nutireporteri ja filmirežissööri lahendus koos mikrofoniga.
  • Insmat Exclusive Selfie Kit käsistatiiv puldigaSelfie stick ehk endlikepp (näiteks Insmat Exclusive Selfie Stick Kit) on aga üks soodsamaid võimalusi anda hoogu oma loomingust pakatavale videoproduktsioonile ja tõsta vahendatavate ja jagatavate eluliste hetkede ja emotsioonide kinolikku kvaliteeti.

Järele proovitud iStabilizer Dolly ja sellega sarnased tooted aitavad olla veelgi loomingulisem, pigistades oma väikesest, kuid võimsast nutiseadmest välja maksimumi selleks ise suuremat vaeva nägemata.

Me oleme kõik näinud Youtube’is kümneid ja sadu mobiiltelefonidega üles võetud kunstiteoseid, mis värisevad, hüplevad, karglevad – ja seda mitte kaamera ees filmitava näol, vaid hoopis filmija nutitlefoni taga. Pihku mahtuva telefoniga ongi keeruline stabiilseid ja ühtlase liikumisega kaadreid luua, sest olgem ausad – meil kõigil käed võbelevad ja värisevad, kas siis pinge, väsimuse, külma vms tõttu.

Soodsa hinnaga saab panna kokku tõelise nutifilmimeistri paketi, mis kindlasti peaks sisaldama ka ratastel minirula või -käru meenutavat dolly‘t – lihtne seadeldis tagab pildi kinoliku liikumisstiili ja sujuvuse.

Digitarga filmikooli raames jagame järgemööda rohkelt nõuandeid, kuidas nutiseadmetega luua kauneid, kunstilisi või praktilisi videoid, mis annaksid edasi emotsiooni, oleksid sisukad ja kvaliteetsed.

Edaspidi tuleb jutuks:

  • DJI Phantom 3 Professional droon eestVeel kavalaid lisaseadmeid ja vidinaid, mis on heaks abimeheks põnevate kaadrite loomisel.
  • Nutitelefonide kaamerate ja äppide funktsionaalsus ning nende praktiline rakendamine parima tulemuse saavutamiseks läbi filmirea.
  • Järeltöötluseks mõeldud programmid.
  • Loodud videote ja filmide levitamisest.
  • Kavalad nutiseadmed, nagu näiteks väikesed ja suured, soodsad ja uhkema hinnaga droonid.
  • Kasulikud abilised heli paremaks kinnipüüdmiseks erinevates keskkondades.

Tee videod alati landscape– ehk laiupidi formaadis!

nadala-pakkumised-448x252Nutiseadmetega filmimise kuldreegel! Nagu soovitab #Digitarkadeklubi liige Martin Mark Instagramis, siis nii nagu meil kõigil on telerid kodus seinal või kapil ikka laiupidi, tasub ka mobiiliga filmida alati laiupidi!

>> Võida 1000 € väärtuses ostukorv EMT ja Elioni e-poest digitehnika soetamiseks! Ära unusta jagamast Instagramis kas oma uue aasta digilubadust või kasulikku digisoovitust enne 15. jaanuari 2016, siis osaledki ostukorvi loosimises!

 

No lihtsalt on parem ja mugavam landscape’is videot vaadata. #digitarkadeklubi

A photo posted by Martin Mark (@matugraphy) on Jan 6, 2016 at 1:54am PST

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid