Detailsed Eesti kaardid koos otsinguga mobiilis


Eelmise aasta lõpupoole lisas EMT oma Surfporti allalaetava detailse Eesti kaardi koos aadressiotsinguga, mis kasutab Regio kaardi põhja ning on mobiiltelefonidele kasutamiskõlblikuks saanud Nutiteqi abil. Teen sellele uuele võimalusele põgusa tutvustuse.

Toimib otsing aadressi järgi, kahjuks aga ei toeta veel programm majanumbri täpsusega otsingut, seega arenguruumi veel on. Võimalik on leida kaardil olevaid huvipunkte – ATM, autohooldus, haiglad ja palju teisi.

kaart-aadressiotsing.pngLemmikpaigad saab kaardile salvestada
Sa saad salvestada oma lemmikukohad –näiteks töö ja kodu, et planeerida teekonda koduselt aadressilt või tööpaigast lähtudes.

Valides alguspunkti ja sihtpunkti, on võimalik koostada teekonda, mida saab vaadata tekstina ristmike ja ärapöörete järgi ning ka visuaalselt kaardi peal. Olles kaardi vaates, on abiks nupp „Järgmine“, mis toob kaardile tekstiinfo järgmise pöörde kohta. Nii on võimalik kahekesi sõites kasutada kõrvalsõitjat kaardilugejana:)

kaart2.png

Regio kaardi täpsust kõvasti täiendatud
Kahjuks puudub aga häälega juhatamise võimalus, nii nagu see on Nokia Mapsil raha eest olemas.

kaart_juhis.png kaart-juhis_kaart.png

Kui juba jutt Nokia kaartidega võrdluse peale läks, siis Regio kaart on tunduvalt detailsem, peal on isegi sellised väikesed metsavahe teed, mida Regio CD Atlasel veel pealgi ei olnud. Ja olemas on ka paari viimase aasta jooksul endistele põllumaadele kerkinud elurajoonide tänavad.

GPS seadmetest saab kasutada mobiiltelefonis olevat GPS vastuvõtjat, aga võimalik on kasutada ka välist Bluetooth GPS-moodulit, kui see eelnevalt mobiiliga paaritada.

Milliste telefonidega kaardirakendust kasutada saab?
Hetkel saab kaardirakendust EMT andmetel kasutada Motorola E6, Nokia 3110c, 5200, 5700, 6085, 6151, 6230, 6233, 6300, 7370,7390, 8800, E50, E70, N76, N93 ja N95, Sony-Ericsson K550, K610, K750 ja K800 ning Samsung SGHE840 ja SHG-U100 mudelitega.

Olen kindel, et see nimekiri pikeneb üpris pea, sest näiteks Nokia E66-l jookseb see tarkvara ilusasti. Ja veel – kaardiprogramm on küll mobiilis, aga kaardipildid ja otsing toimub üle andmeside allalaadides.
 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid