Delli juhtmevaba veebikaamera lubab vaadata koosolekutel silma

#Dell #veebikaamera
2 min lugemine

Olid ajad, kui veebikaamera oli eraldi toode, mida sai väärika hinna eest arvutipoest osta. Väga võimalik, et veebikaamerad teevad uue võidukäigu. Nüüd mil kõned, töötoad, koosolekud ja jõulupeod on suuresti kolinud veebiformaati, vajame kaamerat, mis meid filmiks.

 

Oota nüüd! Kaamerad on ju enamikesse arvutitesse sisseehitatud. Jah, kuid nende üks suurimaid puuduseid on silmkontakti võimatus. Zoomi, Teamsi ja teiste konverentskõnesid pakkuvate programmide juurde käib pidev üksteisest mööda vaatamine, sest vaadates kaamerasse ei näe me kõne teist poolt, vaadates jällegi inimese nägu ekraanil, näeb tema, nagu vaataks me veidi kõrvale. Dell on asunud seda mure lahendama.

Delli visiooni kohaselt pole tuleviku veebikaamerad “liimitud” ühte kohta, vaid neid saab liigutada. Eemaldatud poleks ainult juhe, vaid selle asemel on magnet, mille abil kinnitada kaamera näiteks ekraani keskele. Kui see lahendus valmis saab, siis poleks enam Skype’i kõnedel möödavaatamise efekti, mõlemale poolele jääks mulje, et teine vaatab neile silma ja põhimõtteliselt see nii olekski.

 

 

Idee järgi saab veebikaamera kinnitada sülearvuti ekraani kohale, kus nad praegugi on, kuid lisaks oleks ka dokk, kus kaamerat laadida ning seejärel endale sobivasse kohta liigutada. Kaamera filmib 1080p ehk FullHD kvaliteedis, see on varustatud mikrofoniga ja on ühendatud Wifisse.

Portatiivsusest veel ägedam on võimalus kaamera kinnitada töökaaslase kujutise pea kohale, mis peaks võimaldama hoida temaga silmsidet, vaadates tegelikult teda läbi ekraani. Kui koosolek on läbi, saab kaamera pista tagasi dokki. See annab juurde privaatsust –võib olla kindel, et kaamera ei näe, mis sa teed, kirjutab The Verge. Kuigi veebikaamera pole veel poelettidel, ei tundu selle valmimine liiga ebareaalne, võttes arvesse, et inimesed võiksid sellega vägagi hästi ära harjuda.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."