Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Deezeris kuulamiseks sadu tuhandeid tasuta muusikapalu


deezer-avaleht.jpg Deezer on üks minu viimase aja lemmik-internetilehti, sest sealt saab lihtsa vaevaga kuulata hulgaliselt head tasuta muusikat. Vähese internetikasutamise kogemusega inimesele teeb rõõmu see, et kuulamiseks ei ole tarvis isegi kuhugi sisse logida ja registreeruda, et muusikat kuulata.

Deezeri konto registreerimine annab võimaluse luua lugude nimekirju oma maitse järgi, ise lugusid üles riputada ja oma leide sõpradega jagada.

Deezeri koduleht on lihtne ja muusika otsingu järgi kergesti leitav, kõige kerulisemaks võib osutuda valik, millist artisti just kuulata sooviks. Kui pakub huvi, milliseid lugusid Deezeri kaudu enim kuulatakse, siis tuleb avalehel olles kerida allapoole, kus on välja toodud top 10 enimmängitud laulud, samuti üks Deezeri poolt välja pakutud uus ja äge artist.

Muusikat saab otsida nii artisti, loo kui albumi järgi
Mitteregistreerunud kasutaja jaoks on Deezeri avalehel olulisim kindlasti päises asuv otsinguriba, kuhu laulu, esitaja või albumi nime sisestamisel avanevad allpool üsna põhjalikud otsingu tulemused, kus kirjas laulude pealkirjad, artistid, albumi nimi, millelt lugu pärit on ning antud hinnangud. Laulu kuulamiseks vajuta pealkirja ees olevale sinise kolmnurga kujutisele. Muusikamängija ise asub lehe ülemises osas, otsingu all. 

Kui otsing sinule vajalikku lugu ei leidnud, võid vajutada nupule Song request. Avanenud väljale saad sisestada artisti, loo ja albumi pealkirja, mida sooviksid Deezerist leida ja mis valikusse loodetavasti ka lisatakse.

Lemmiklood saad nimekirjadesse koondada
deezer-playlists.jpgDeezeri kasutajaks saamiseks tuleb luua konto (Create your account). Pärast kinnituskirja saamist ja seal märgitud lingi avamist oledki täieõiguslik kasutaja. Registreerunud kasutaja saab lisaks tasuta muusika kuulamisele oma lemmiklood ka temaatilisteks nimekirjadeks koondada. Nimekirja tegemiseks vali lehe päisest My playlists – vasakpoolsest menüüst näeb oma olemasolevaid liste ja saad neid juurde teha, vajutades Create a playlist.

Muusikat saab ka ise üles laadida
Päisest leiab ka lingi Upload your MP3, millele vajutades saad ise lugusid üles laadida. Need peavad olema MP3-formaadis ja soovitav on need arusaadavalt pealkirjastada, sest täpselt sinu loodud kujul on need ka hiljem nähtavad ja leitavad.

Saada hea loo link sõbrale või riputa MSN-i
deezer-add-blog.jpgBlog & Share sildile vajutamisel avaneb aken, mille abil saad Deezeri muusikamängija lisada oma blogisse või kodulehele. See vajab küll teadmisi html-koodist, niiet kogenum sõber tasub appi võtta. Lisaks saad sa lingi konkreetsele loole saata sõpradele meili peale. Samuti saab käimasoleva loo lingi kleepida oma MSN-i.

Valikuvõimalusi ja head muusikat on Deezeris küllaga, niiet head nautimist.
Loe ka vanemaid Digitargas postitusi tasuta internetimuusika kohta:
“Music Nation on lemmikmuusika kodu”
“Viiteid, kust leida tasuta raadioid internetist?”
“Koduste vahenditega “superstaariks” internetis”
“Musicovery – kuula täpselt enesetundega sobivat muusikat”

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid