CAT S61 on kaua oodatud järg 2016. aastal müügile jõudnud “töömehe telefonile” CAT S60. See on välja töötatud silmas pidades inimesi, kelle töö või hobid nõuavad, et telefon oleks vee- ja tolmukindel, kannataks põrutusi ning suudaks sellegipoolest toimida kui normaalne nutitelefon. Vaatame üle, mis on uut selles karmi väljanägemisega telefonis ja kas sellest on konkurenti teistele sama hinnaklassi nutikatele.

 

S61 on igas mõttes suur telefon

 

 • Ekraan 5.2’’ (1080×1920 px)
 • Kaamera 16 MP
 • Protsessor Snapdragon 630
 • Põhimälu 4 GB
 • Sisemälu 64 GB (mälukaart kuni 256 GB)
 • Aku 4500 mAh
 • Operatsioonisüsteem Android
 • 2 SIM-kaardi võimalus
 • Vee- ja tolmukindel
 • Kukkumiskindel kuni 1.8 meetrit

 

Sellel on kopsakas 5.1’’ ekraan, hiiglaslik 4500 mAh aku, see kaalub 250 grammi (76 grammi rohkem kui iPhone X), sel on tervelt 7 füüsilist nuppu ja see on otsast-otsani täis tehnoloogiat, mida üheski teises telefonis ei ole. Telefoni külgedel asuvad mehised nupud sisse- ja väljalülitamiseks, helitugevuse muutmiseks ning programmeeritav “tagavara” nupp, mida võib kasutada näiteks kõnedele vastamiseks, soojuskaamera või õhukvaliteedi mõõtja avamiseks vms. Ekraani all ilutsevad kolm nuppu menüüs tagasi liikumiseks, koduekraanile jõudmiseks ning taustal töötavate rakenduste avamiseks ja neid on mugav vajutada ka siis kui käed on mustad, märjad või kinnastes. Tagumine külg on kaetud kontuurse materjaliga, mis takistab telefonil käest libisemast ning SIM-kaardi-, kõrvaklapi- ja laadijapesad on kaetud katetega, et liiv, muda ja mustus telefoni ei pääseks. Oma suuruse tõttu on seda üldiselt mugavam kasutada kahe käega, kuid on hea teada, et kui see peaks käest siiski pudenema, elab see üle kukkumisi kuni 1.8 meetri kõrguselt, on veekindel kuni 3 m sügavuses vees ning saab hakkama temperatuurivahemikega -25 kraadist 55 kraadini. Kõik selle telefoni juures on loodud, pidades silmas tingimusi, milles teised telefonid töötamise lõpetaksid – seda kõike ilma kaitsva ümbriseta.

 

 

Kuigi telefonil on aku, mis peab probleemideta vastu kuni 2 päeva, kiirlaadimine, võimekas protsessor, 64 GB sisemälu, mida saab võimendada kuni 256 GB mälukaardiga, on selle peamisteks müügiargumentideks erakordne vastupidavus, soojuskaamera, lasermõõtja ning õhukvaliteedi andur.

 

Soojuskaamera

 

Sisseehitatud soojuskaamera oli ka CAT-i eelmisel mudelil S60-l, kuid pisut vähem kui kahe aastaga on uues telefonis täiendusi tehtud ka selles. Telefon suudab soojusallika tuvastada kuni 30 meetri kauguselt ning selle temperatuuri mõõta kuni 15 meetri kauguselt. Valgustingimused ei ole kaamera töö jaoks olulised, sest see suudab oma tööd teha nii tihedas suitsus kui ka pilkases pimeduses.

 

 

Võrreldes eelmise mudeliga on suurenenud temperatuur, mida seade mõõta suudab (120 kraadi asemel 400 kraadi) ning paranenud on video/pildi kvaliteet (640×480 asemel 1280×720). Soojuskaamera kasutusvaldkondi on palju ning võiks suurepäraseks abimeheks olla nii torumeestele kuumaveetorude tuvastamiseks, elektrikutele ülekuumenevate elektriseadmete leidmiseks kui ka ehitajatele soojalekete nägemiseks.

 

Lasermõõtja

 

Oma debüüdi uues telefonis teeb laseriga kauguse mõõtja, mis suudab üsna täpseid tulemusi anda kuni 8 meetri kaugusele. Lihtsalt suuna punane laser objektile, mille dimensioonid on teadmata, tee foto ning näpuga ekraanil punkte lohistades vali kas soovid mõõta ainult ühte, kolme või nelja külge koos pindalaga. Kui on tarvis täppismõõtmisi, milles iga sentimeeter on arvel, siis ei tasuks seda teha ainult S61 lasermõõdikut kasutades, kuid tulemused on siiski üsna täpsed. Seega, kui mõõdad näiteks vannitoa seina, et saada umbkaudset pindala, teadmaks kui palju plaate on tarvis osta, teeb see oma töö ilusti ära. Kuni 2 meetri kauguste objektide mõõtmisel oli telefon üsna täpne, kuid üle selle jäi viga umbes 2-3 cm vahele.

Pärast põrutusi või kukkumisi tuleks lasermõõtja sensor uuesti kalibreerida.

Õnneks on see lihtne protsess ning nõuab ainult mõõdulindi olemasolu.

 

Õhukvaliteedimõõtja

 

Kõigele eelnevale lisaks on telefoni pressitud ka õhu kvaliteeti jälgiv andur, mis mõõdab reaalajas õhus lenduvaid orgaanilisi ühendeid ning annab märku kui õhu kvaliteet halvaks kisub. See võib eriti kasulikuks osutuda inimestele, kes töötavad näiteks ehitusvaldkonnas, kus õhukvaliteeti võivad mõjutada värvi või puhastusvahendite aurud, tolm jms ning anda märku kui ruume tuleks ventileerida.

CAT S61 näol on tegemist tõeliselt töökindla töömehe (või töönaise) telefoniga, mis ei karda põrutusi, vett ega tolmu. Selle väljatöötamisel on mõeldud just selle kitsa ja konkreetse kasutajaskonna peale, kes vajavad tugevat ja töökindlat telefoni, mis oleks ühtlasi võimeline toime tulema tavapäraste nutifunktsioonidega nagu pildistamine, sotsiaalmeedia ja interneti kasutamine jne.

 

Kokkuvõtteks telefoni plussid

 

 • Tugev ja vastupidav
 • Vee- ja tolmukindel (kuni 1 tund 3 meetri sügavusel)
 • 2 SIM-kaardi võimalus
 • Kasulikud mõõteriistad (soojus, kaugus, õhukvaliteet)
 • Kiirlaadimine
 • Füüsilised nupud ekraani all ja külgedel

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid