CAT B30 nuppudega telefon, mis on mõeldud lihtsalt helistamiseks

#cat #nuputelefon #veekindlad telefonid

Tänapäeva nutitelefonide maailmas, kus ilma teevad suured ekraanid ja meeletult palju arvutusvõimsust on nuppudega ja lihtsalt helistamiseks mõeldud seade muutunud haruldaseks. Samas aga ei ole mitte kõigile seda nutikust alati vaja ning eelistatud on seade, millega saabki vaid helistada ning mille aku seejuures pikalt kestab. CAT B30 just selline ongi, lisaks on see veel tolmu-, vee- ja põrutuskindel.

 

Omadused

 

Pakutavate võimaluste ja funktsionaalsuste poolest on B30 äärmiselt lihtsakoeline. Lühidalt on tegemist nuppudega telefoniga, millega saab helistada ja sms-e saata ja enam-vähem sellega ka asi piirdub. Rangelt võttes on aga sellised enam-vähem kõik nuputelefonid. Veidi uhkematest omadustest võib mainida bluteooth võimekust, ehk telefoni saab ühendada auto käed-vabad seadmega. Põhimõtteliselt on olemas ka kaamera, kuid selle tehtavad pildid on pehmelt öeldes kesised. Veel on seade varustatud taskulambiga ning kuulata saab kõige tavalisemat FM raadiot. Selleks viimaseks toiminguks tuleb aga ühendada kõrvaklapid, sest need töötavas ka antennina.

CAT-i eripäraks on hoopis robustne ja tugev korpus. See on kummine, mis tähendab, et telefon istub hästi kätte ja ei ole libe. Veel talub see lööke ning põrutusi. Väidetavalt võib telefoni ilma fataalsete tagajärgedeta kuni 1,8 meetri kõrguselt maha kukutada, kuid seda me igaks juhuks siiski järgi proovima ei hakanud.

 

 

Ja veel on CAT veekindel. Nii võib selle pooleks tunniks kuni meetri sügavusse vette pista ja telefon töötab edasi. Huvitav on aga see, et sama (IP67) veekindluse klassi pakuvad ka mitmed uued nutitelefonid, kuid CAT-i  puhul on nii põhjas asuvad pistikud eraldi katte alla paigutatud, samas kui muud tootjad seda vajalikuks ei pea.

 

Kasutamine

 

CAT-i tööle pannes meenuvad vanakooli Nokiad. Nimelt tuleb siin kõigepealt eemaldada tagumine kaas, see käib lahti spetsiaalse kruviga, ning seejärel aku mille all asuvad SIM kaartide, neid on kaks, pesad. Kui veel mõnda aega tagasi oli aku eemaldamise võimalus üsna loomulik, siis nüüd tundub see päris retrona. Isegi nii, et püüdes esimese hooga karbist välja võttes telefoni sisse lülitada tekib kerge segadus kui see ei õnnestu. Ei õnnestu aga seepärast, et akut pole. Kui SIM ja aku paigas, teeb  telefon sisse lülitamisel mehist traktorihäält ja annab märku, et on tööks valmis. Edasi selgub, et ekraan on üsna väike, kõigest 2 tollil ning tõtt-öelda pigem kehva pildiga. Samas aga pole sealt pealt ka eriti midagi vaadata. Menüüsid on vähe ja need on lihtsad. Kõik põhiasjad nagu sõnumid, kontaktid seaded ja mõned lisad nagu näiteks äratus on olemas. Teha saab ka pilte, kuid nagu eelpool öeldud, ei ole nende kvaliteet kõige parem. Olemas on ka veebibrauser, kuid selle nuppudega kasutamine on piisavalt ebamugav, seega peale paari üritust enamik ilmselt loobub. Edasi selgub, et kontakte telefoniraamatus ei olegi. See on nii, kuna tänapäeval asuvad need nutiseadmete omanikel enamasti pilves ja seega tuleb need käsitsi sisestada või eelnevalt vanas telefonis SIM kaardile kopeerida. Üldiselt aga on kõik menüüd arusaadavad ja kõik kõned saavad tehtud ning sõnumid saadetud.

 

Kellele?

 

Kellele see seade siis mõeldud on? Kindlasti on üheks sihtgrupiks päris töömehed, ehk need, kes vajavadki tugevat telefoni, mis kannatab vibratsiooni, mustust, kukkumist jne.. Lisaks sobib CAT ühiskasutatavaks telefoniks. See tähendab ettevõtetesse lauatelefoni asenduseks. On ju mobiil siiski viimasest mugavam aga CAT on samas tugev ja vastupidav, ehk eeldatavasti kestab. Veel võib seade sobida neile, kes lihtsat ei soovi nutitelefoni või siis nii-öelda varutelefoniks. Seega on sihtgrupp tegelikult lai ja CAT võib sobida paljudele. Lisaks eristub ta väga kitsast nuputelefonide valikust nii välimuse kui tugevuse poolest.

 

Kokkuvõte

 

Kokkuvõtteks võibki öelda, et CAT B30 on lihtne ja robustse olekuga nuputelefon. See ei püüagi olla midagi enamat kui telefon, ehk on helistamiseks mõeldud toode. Antud juhul on see toode lihtsalt täiendavalt tugevdatud, et vastu panna tavapärasest karmimatele oludele. Lisaks tuleb ta veel soodsalt kätte, kuna maksab antud hetkel kõigest 69 eurot.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid