Sellel kevadel kirjutasin eestlaste loodud ainulaadsest parkimislahendusest Autlo, mis auto diagnostikapessa käiva pisikese lisaseadmega sinu auto automaatselt parkima paneb. Praeguseks on ettevõte oma teenust veelgi edasi arendanud ning bluetooth-ühendusega autodel ei ole enam automaatseks parkimiseks isegi lisaseadet tarvis: piisab vaid nutitelefonist ning kogu tegevus toimub märkamatult taustal.

Autlo töötab nii Android kui iOS seadmetega. Foto: Autlo.com
Autlo töötab nii Androidi kui ka iOS-i seadmetega. Foto: Autlo.com

Uuendatud Autlo rakendus jälgib telefoni ning auto bluetooth-ühendust, selle katkedes tuvastab telefoni GPS-i kasutades auto asukoha ning alustab parkimist. Kui ühendus auto ja telefoni vahel taastub, siis parkimine lõpetatakse. Kuigi automaatsed süsteemid ja rakendused saavad meie eest palju tööd ära teha ja meie elu mugavamaks muuta, on oma silm siiski kuningas ning parkimise alustamisel tasub viimane pilk telefoniekraanile visata. Seda eriti piirkondades, kus lähestikku asuvaid parkimisalasid on palju (näiteks Tallinn). Kui GPS on asukoha tuvastamisega pisut eksinud, siis Autlo võimaldab kolme minuti jooksul parkimistsooni muuta ning nende minutite eest parkimise tasu ei arvestata. Parkimise alustamisest ja lõpetamisest annab Autlo märku telefoni ekraanil ning kui pargid peamiselt ainult tasuta parkimise alades, siis selleks, et telefon igal parkimiskorral särama ei lööks, saab tasuta tsoonides parkimise märguanded välja lülitada.

Hajameelsematele kasutajatele on Autlo rakendus eriti kasulik, kuna lisaks aja säästmisele võib see säästa ka igakuistelt parkimiskuludelt. Kojamehe vahelt parkimistrahvi avastamise enim levinud põhjuseks on parkimise alustamise unustamine. Lisaks kaovad parkimise lõpetamise unustamisega seotud kulud, kui auto “pargib” kesklinnas ka siis, kui see juba ammu koduhoovis seisab.

Kuna nüüd ei vaja rakendus töötamiseks enam lisaseadet, on selle esmane seadistamine senisest veelgi lihtsam – sisestada tuleb vaid oma auto mark, valmistamise aasta, auto registreerimisnumber ning rippmenüüst valida bluetooth-ühenduse kasutamine.

Autlo töötab Eestis kõikides avatud (ilma tõkkepuuta) parklates, kus saab maksta mobiiltelefoniga. Parkimise hind on parkla hinnakirja põhine, millele lisandub mobiilsideoperaatori tasu 32 senti parkimise alustamise eest (nagu teistegi parkimisrakenduste puhul). Maksta saab Telia või Tele2 arvega.

Et julgustada head lahendust proovima, annab EuroPark Autlo kasutajatele 50% soodustuse kõikides EuroParki väliparklates kuni aasta lõpuni. Soodustus rakendub hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast äpi paigaldamist ja seadistamist.

EuroPark annab Autlo kasutajatele aasta lõpuni kõikides EuroParki väliparklates parkides soodustuse 50%.

Autodes, millel puudub bluetooth-ühenduse võimalus, saab endiselt kasutada diagnostikapessa käivat lisaseadet, millest loe lähemalt kevadel kirjutatud loost “AUTLO – JÄTA PARKIMINE AUTO HOOLEKS”.

Autlo rakendus on saadaval nii Apple Store´is kui ka Google Plays.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid