Allikas: Samsung

Erinevate tootjate nutikellad on müügil olnud juba mõnda aega ning leidnud suure hulga austajaid. Pakuvad need seadmed ju ajanäitamise kõrval veel hulgaliselt funktsioone alates suhtlusest telefoniga kuni ilmateateni. Lisaks on nutikellad viimaste aastate jooksul teinud tubli hüppe ka kvaliteedi ja välimuse osas. Samsung on ikka olnud nutikellade vallas pioneeriks ja teerajajaks ning nüüd teeme tutvust selle ettevõtte viimase mudeliga, millel nimeks Gear Sport.

Välimus ja korpus

 

Oma välimuselt on Gear Sport üsnagi klassikalist joont jälgiv ning hoolimata nimes sisalduvast sõnast “sport” sobib kandmiseks ka väljaspool spordisaale. Üldine tegumood on kellal oma eelkäijatega sarnane. See tähendab, et kasutatud on suhteliselt kvaliteetset metallist tumeda kroomise viimistlusega korpust. Ümmargust ekraani aga ümbritseb keeratav ketas kiireks menüüdes liikumiseks. Ketas liigub mõnusa nõksatusega ning muudab kella kasutamist oluliselt mugavamaks. Lisaks annab see ka kerge värinaga tagasisidet, kui jõutud on ühe või teise menüü lõppu. Küll aga on aeg näidanud, et ketta miinuspooleks on see, et pikapeale kipub sinna vahele kogunema erinevat mustust. Näiteks takistavad pisikesed liivaterad selle vaba liikumist ja nii muutub ketta käik aja jooksul ebamäärasemaks. Rihm on seekord silikoonist, kuid näeb väga hea välja ning on kindlasti kulumisele vastupidavam kui nahk, eriti arvestades seda, et tegemist on sportliku suunitlusega seadmega. Samas on tegemist täiesti standardse rihmaga, mis tähendab, et selle saab vajadusel väga lihtsa vaevaga välja vahetada.

Gear Sport Eest - Mart Laanemägi

 

 

Ekraan

 

Gear Spordi ekraan on hea. See on piisavalt ere, terav ja oma 3 cm diagonaaliga täpselt paraja suurusega. Kuna ka valgussensor on peidetud ekraani alla, siis ei ole ekraani servades ega ka korpusel üldiselt disaini häirivaid alasid. Ainuke nähtav andur on kella tagaküljel asuv pulsilugeja. Loomulikult saab iga kasutaja ise valida, millist sihverplaadi kujundust ta eelistab ning sellega kella välimust muuta, seda alates modernsest spordikella stiilist kuni klassikalise ülikonnakellani välja. Hea on siin teada vaid seda, et tänu ekraani piisavalt suurele pikslitihedusele näevad need kõik ühtviisi head välja ja ei tundu võltsid ega pingutatud. Lisaks on kellal ka eraldi ujumisrežiim, mis deaktiveerib ekraani puutetundlikkuse. See tähendab, et kella veekindlaks tehes on mõeldud ka sellele, et reaalselt vees olles ei anta tahtmatuid käsklusi ja kell ei hakka omapäi menüüdes ringi seiklema.  See häda on kimbutanud nii mõndagi seadme eelkäijatest.

Gear Sport äpid - Mart Laanemägi

 

Sport

 

Nagu nimigi ütleb, on tegu kellaga, mille puhul on suuremat tähelepanu pööratud sportimise ja liikumisega seotud funktsioonidele. Tegemist pole küll puhtatõulise spordikellaga, kuid sellele ollakse siiski koos toetava rakendusega küllalt lähedal. Kell suudab jooksvalt lugeda nii samme, pulssi kui ka mõõta und. Lisaks saab eraldi aktiveerida spordirežiimi ning seda erinevatel treeningutel kasutada. Selleks tuleb vaid seadmele öelda, mis tegevust harrastama hakatakse. Alates lihtsalt kükkide tegemisest kuni jalgrattasõidu või matkamiseni. Treeningu kestel ekraanil kuvatavat infot saab kasutaja ise määrata ning seada ka püütavaid eesmärke. Sportides jälgib kell kasutajat ning annab treeningu edenemisest jooksvalt tagasisidet. Samuti kuvatakse meeldetuletused puhkamiseks ja nagu ikka, saab hiljem tulemusi ning kokkuvõtteid vaadata. Valikus on palju erinevaid treeninguid ning kui mitte proffidele, siis harrastusportlastele on tegemist igati väärt abimehega. Mina proovisin kella matkal ning sain jooksvalt infot nii kulunud aja, kalorite kui ka läbitud vahemaa osas. Hiljem sai salvestatud andmetest vaadata veel infot tõusu kohta merepinnast, väljas valitsenud ilma teavet ning läbitud teekonda kaardil. Ainus, mis spordimajanduses päris lõpuni veenev polnud, oli pulsiandur, mis kippus aeg-ajalt andmete lugemisega hätta jääma.

 

Aku ja laadimine

 

Geari aku kestab hästi. Tavapäraselt, sh ka öösel kandes, nõuab seade laadimist alles kolmanda ööpäeva õhtuks. Aktiivsemalt näppides ja sporti tehes väheneb see küll kahe ööpäevani, kuid see on ikkagi päris hea tulemus. Aku kestvust saab ka ise erinevate seadistustega mõjutada. Näiteks määrata, kas kellaaega kuvatakse ekraanil pidevalt või ainult siis, kui seadet vaatamiseks liigutada. Olemas on ka energiasäästurežiim, juhuks kui on näha, et järgmist laadimisvõimalust tuleb veel oodata. Soovi korral saab ka kogu nutimajanduse üldse välja lülitada, nii pikeneb aku kestvus umbes kuuni. Mainida tahaks ka kella väga mugavat laadimist. See toimub juhtmevabalt spetsiaalse alusega, kuhu kell magnetiga külge klõpsatab.

 

Äpid ja ühildumine

 

Nagu nutikellade puhul ikka, on ka Geari pardal terve hulk erinevaid funktsioone ning rakendusi ja neid saab ka ise juurde lisada. See tähendab, et vajadusel saab kellale installeerida äppe brauserist kuni kalkulaatorini. Ja kuigi vaikimisi on seade mõeldud toimima koos telefoniga, saab see samas väga hästi ka ilma selleta hakkama. Olgu öeldud ka, et toetatud on nii Android kui IOS telefonid. Telefonile tulevad kõned, kirjad, sõnumid jms kuvatakse otse kella ekraanile ning osal juhtudel saab teavitustele ka otse kella pealt vastata. Gear Sport ei toeta erinevalt mõnedest muudest mudelitest  e-SIMi, mis tähendab, et sellega ei saa eraldi telefonikõnesid teha, kuid ega otse kella sisse rääkimine ei ole ka väga populaarne. Ühendustest on Geari pardal siiski WiFi ja Bluetooth ning ka GPS.

 

Kokkuvõtteks

 

Tegemist on igati asjaliku ja mõnusa nutikellaga, mis näeb hea välja ning mida on lihtne kasutada. Nagu nimigi ütleb, on siin rohkem rõhku pandud sportimise ja liikumise jälgimisele ning selles osas saab kell üsna hästi hakkama.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid