Asjade internet – tänapäeva reaalsus või kaugem tulevik?

#asjade internet #iot
2 min lugemine

Me elame väga põneval ajastul, mil erinevad tehnoloogiad nagu 5G, tehisintellekt ja asjade internet ehk IOT arenevad tohutu kiirusega.

 

Nende tehnoloogiate arenemine muudab seda, kuidas me juba lähemas tulevikus töötame, õpime ja meelt lahutame ning samuti kindlasti näeme sündimas ka täiesti uusi lahendusi ning ärimudeleid. Seepärast räägime nendest teemadest ka Telia Avatud Uste Päeval, mida korraldame meie äriklientidele 9. septembril.

Asjade Internet, Internet Of Things või  IoT, värkvõrk, nutistu – heal lapsel mitu nime. Lisaks nimetuste rohkusele on teema ümber olnud ka päris palju infomüra ning inimestel on jätkuvalt keeruline mõista asjade interneti lahenduste haarde ulatust ning nende reaalset mõju. Seepärast räägimegi Avatud Uste Päeval sellest, millistes valdkondades on IoT lahendused juba täna kasutuse leidnud ning tutvustame reaalseid täna töötavaid lahendusi ning tehnoloogiaid, mille toel on need üles ehitatud.

Iseenesest on IoT põhimõte ju lihtne – seadmed on interneti kaudu omavahel ühendatud, mis võimaldab neil omavahel ja muu maailmaga n-ö suhelda, täites konkreetseid eesmärke. IoT seadmeid saab kaugelt jälgida või ka juhtida. Erinevad seadmed aga toodavad ja salvestavad meeletutes kogustes andmeid, kuid kas oskame neid targalt kasutada? Arutame, kuidas ja milliseid andmeid koguda ning kuidas neid ettevõtte ja klientide kasuks tööle panna.