Äriklassi sülearvutite osas on Lenovo ikka tuntud, kui asiste ja vastupidavate, kuid välimuse poolest konservatiivsete masinate tootjana. Väga paljudele selline lähenemine sobib, kuid samas on mitmed konkurendid oma valikusse lisanud ka edevama välimusega tööarvuteid.

 

Kuna klientidele selline lähenemine nähtavasti meeldib on selles suunas arenguid ka Lenovol. Seega on ilmavalgust näinud ThinkBook 13S nime kandev seade, mis näeb väga hea välja, kuid ei anna oluliselt järgi ärikasutajatele tähtsates aspektides. Hiljem peaksid sellele veel järgnema sama seeria 14 ja 15 nimelised mudelid.

 

Olemus

 

Lenovo ise positsioneerib ThinkBook-i kui stiilse välimusega seadet, mis on mõeldud väikese ja keskmise suurusega äriklientidele. Umbes täpselt nii võib ühe lausega ka selle seadme olemuse kokku võtta. Ehk tegemist on endiselt Windows 10 Pro operatsioonisüsteemil jooksva masinaga, mille materjalide valikul ja koostamisel on endiselt järgitud Lenovo äriklassi masinate valmistamise põhimõtteid. Sellele lisaks on aga tavapärasest palju suuremat rõhku pandud ka disainile. Tänu mõnest asjast loobumisele, on väga mõistlikuna suudetud hoida ka hind.

 

Välimus ja korpus

 

Pea kogu ThinkBook-i korpus on valmistatud hallist mati välimusega alumiiniumist. Kuna metallist on ka ekraani hinged, jätab seade väga toeka mulje. Kätte võttes või siia-sinna survet avaldades ei ole näha ega tunda paindeid ja see lubab oletada, et masina sisemus on korralikult väliste mõjude eest kaitstud.

 

 

Ka vana hea kaanele vajutamise trikk ei põhjusta ekraanil moonutusi, mis näitab samuti, et kasutusel on pigem tugevad materjalid. Ainus koht kuhu on jätkunud pisut plastikut, on ekraani ümbritsev raam. Kuna see on aga musta värvi, ei jää see õnneks häirima, hoolimata isegi sellest, et ekraani alumine serv on võrreldes ülejäänutega ootamatult paks. Ekraani suuruseks on 13,3 tolli ning see omab Full HD resolutsiooni ja Dolby Vision tuge. Selle ülaossa on veel paigutatud veebikaamera, mille saab soovi korral füüsiliselt paremale – vasakule libistatava katte alla peita.

 

Sisemus

 

Tehniliste näitajate osas, on ThinkBook tugev kesktase. Inteli i5-8265U protsessorit toetab 8 GB DDR4 tüüpi põhimälu ja salvestusruumi suuruseks on 256 GB. Hetketrendile kohaselt on tegemist SSD tüüpi salvestusseadmega. USB pesasid leidub seadmel 2. Neist üks on seejuures nii-öelda alati sees versioon, ehk annab voolu välja ka siis kui arvuti ise on välja lülitatud. Nii saab sinna ühendada laadimiseks telefoni või muud tarvilikku ka sel ajal kui arvutit ei vajata. Lisatud on ka üks USB-C port. See muidu universaalne liides on paraku selles osas kehv, et arvuti ei ole võimeline end selle kaudu laadima. Selleks on kasutusel endiselt vanematelt Lenovotelt tuttav kandiline laadimispesa. Küll aga saab USB-C pesasse ühendada näiteks välise monitori. Teine variant lisaekraani ühendamiseks on HDMI port. Klaviatuur on Rootsi asetusega, mis meile tähendab, et olemas on ö ja ä,  kuid ü ja õ asukoht tuleb kas meelde jätta või vastavate kleebistega tähistada. Klahvid ise on ootamatult vaiksed ja tänu madalale käigule mugavad trükkida. Lisaks on see ka teatud ulatuses veekindel, ehk väiksemat sorti loiguke arvutit veel rivist välja ei löö. Need kasutajad aga, kes on harjunud Lenovo klahvide vahel paikneva näpuhiirega, peavad seekord pettuma, kuna ThinkBook-i puhul on sellest loobutud. Seega peab leppima tavalise puuteplaadiga. Puudu on ka kallimatel mudelitel leiduv klaviatuuri alune valgustus. Väga huvitav on aga sõrmejäljelugeja paigutus. Nimelt on see integreeritud sisselülitamise nuppu ning töötab seejuures veatult. Reaalses kasutuses tähendab see, et “õige” sõrmega arvutit sisse lülitades käivitub kõik korrektselt ja kiirelt, “vale” sõrmejälje tuvastamisel aga küsitakse täiendavat parooli.

 

Kasutamine

 

Testitud arvuti mõnepäevase kasutamise järel tuleb nentida, et kõik talle esitatud ülesanded täitis masin erilise pingutuseta. Samas aga piirdusid need ülesanded tavalise kontoritöö, interneti kasutamise ja videote vaatamisega. Tõenäoliselt tekiks probleeme suuremat võimsust nõudvate ülesannetega, aga eks selleks olegi ju teist sorti masinad. Kuna Lenovo korpus püsis pidevalt meeldivalt jahe ja arvuti ise on vaikne, võib öelda, et jahutuse ja kuumuse korpusest välja juhtimise osa on suudetud päris efektiivselt ära korraldada.

 

 

Aku osas on tootja lubadus kuni 11 tundi tööaega ja tõenäoliselt on see ka säästlikult toimetades võimalik. Reaalselt suutis testseade pidevalt töös olles, st. veebis surfates, videosid vaadates ja kontoritööd tehes vastu pidada 7 ja pool tundi. Seda siis põhjas ekraani heledusega ja säästunippe rakendamata. Arvestades, et tegemist oli alles aku esimeste laadimiskordadega ja spetsiaalselt energiat kokku ei hoitud, võib üsna kindlalt väita, et akust jätkub üheks terveks tööpäevaks. Ja see on hea tulemus. Lisaks on kasutusel ka rapid charge nimeline tehnoloogia, mis tagab aku laadimise esimese tunniga 80 protsendi ulatuses. Pigem mõistlik on ka Lenovo kaalunumber. 1,4 kilogrammi ei ole küll maailma kergeim, kuid kindlasti ka mitte kõige halvem näitaja. Seega on masinat üsna mugav kaasas kanda.

 

Kokkuvõtteks

 

Üldplaanis on ThinkBook seega õnnestunud kooslus ja peaks paljude ärikasutajate vajadused rahuldama. Välimuse poolest on arvuti päris elus kenam kui pildi peal ja midagi ei ole ette heita ka jõudluse ning kasutatavuse poolele. Pigem mõistlik on ka 799 euro suurune hind. Tähele tasub aga panna, et erinevalt kallimatest suguvendadest on seadme ärikliendile kehtiv garantii 12 kuud. Õnneks aga saab seda Lenovo spetsiaalse teenuse kaudu kuni viie aastani pikendada. Lisaks ei ole arvutil ka eraldi dokkimispesa, kuid ka see mure on USB-C doki abil vajadusel lahendatav.