Digitark on aegade jooksul kirjutanud päris palju arvutihoolduse teemal, kattes nii riistvaralise kui ka tarkvaralise hoolduse põhinipid. Soovitusi jagub, sestap teen täna ülevaate arvutihoolduse artiklitest, pannes nad järjekorda.

Riistvaraline hooldus
HooldusOma arvuti eest hoolitsemist on kõige parem alustada tema puhtuse tagamisega, millest räägib lähemalt Heigo oma artiklis:

Seejuures tuleks erilist tähelepanu pöörata arvuti klaviatuurile:

Eraldi artikkel on pühendatud ka CD/DVD seadme puhastamiseks:

Arvuti seestpooltOmalt poolt võiksin soovitada arvuti sisemuse puhastamist. Selleks tuleks oma arvuti näiteks mõnda bensiinijaama kaasa võtta ja seal suruõhuga puhtaks puhuda

Kasutada võib ka spetsiaalseid suruõhu balloone. Viimaseid on võimalik näiteks Elfa poest küsida.

  1. Eelnevalt võiks märgistada juhtmete ühendused, näiteks markeriga numbrid peale kirjutada: hiire juhtme peale nr.1 ja juhtme pesa juurde samuti nr.1. Nii võib olla kindel, et juhtmed saavad õigesti tagasi paigutatud.
  2. Ka arvuti sisu katva plaadi kruvid tuleks nii palju lahti keerata, et pärast bensiinijaamas need näpuga lahti saab.
  3. Suruõhuga puhastades ära riiva otsikuga arvuti sisemisi osi!
  4. Kuigi tundub kavala mõttena, ära kasuta arvuti puhastamiseks tolmuimejat. See tekitab staatilist elektrit!

Et oma arvuti alati töökorras hoida, tuleks tähelepanu pöörata ka muudele asjadele:

Tarkvaraline hooldus
TarkvaraIgas arvutis, eriti neis, mis pikalt töötanud, on jäänud ripakile kasutamata programme. Need võib eemaldada:

Lisaks on võimalik, et sinu arvuti on koormatud kloonfailidega:

Kui arvuti ilmutab aegluse märke, peaks piiluma seda artiklit:

Viimase, kuid mitte vähetähtsa asjana, on mõistlik hooldada oma Windows’i operatsioonisüsteemi (kahjuks Mac’i teemaline ülevaade sellest veel puudub)

Kui tihti selliseid hooldustsükleid läbi viia?
Arvuti ekraani puhastada vähemalt kord kuus. Arvuti sisemuse, klaviatuuri ja CD/DVD seadme puhastamine võiks toimuda sõltuvalt ümbritsevast keskkonnast üks kuni kaks korda aastas.

Muidugi, kui sul juhtub olema harjumus süüa arvuti taga, siis tuleks klaviatuuri puhastamine kord kuus ette võtta.

Olenevalt sellest, kuidas sa oma arvutit kasutad, soovitan hooldusprogramme (näiteks Advanced WindowsCare) kasutada regulaarselt iga nädal, tarkvara eemaldamiseks võiks alati kasutada spetsiaalseid programme (nt Revo Uninstaller).

Kõvaketta kontrolli võiks sooritada vähemalt korra kuus. See tagab arvuti häireteta töö pikaks ajaks ja aitab ennetada kõveketta täielikku riknemist.

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid