Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

#VUNK-i innovatsioonialal Arvamusfestivalil 14. augustil Paides peetud vestlusring pealkirjaga: Uued alternatiivid pangateenustele (Crowd funding, TransferWise, Bondora jne) – mõju tänastele pangateenustele ja traditsioonilisele pangandussektorile 5, 10 ja 25 aasta perspektiivis.

Uued alternatiivid on atraktiivsed (kihvt, odavam, ei ole tegemist “kulakust” pangaga) ja meedia poolt sageli üleshaibitud. Kas aga tarbijad ja regulaatorid teavad, millega tegemist? Kas need teenused on ja jäävad nišiteenusteks nii pakkujate kui ka kasutajate poolt või muutuvad laiatarbekaubaks ehk teenuseks igaühele?

Paneelis: Mart Maasik ja Eerika Vaikmäe-Koit (SEB, Eesti), Arno Pae (Swedbank, Eesti), Martin Sokk (TransferWise), Pärtel Tomberg (Bondora) ja Rain Lõhmus (LHV).

Paneeli juhtis Alar Kolk.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid