Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Viimasel ajal on palju juttu olnud virtuaalreaalsusest. Aga kujutage korraks ette, kuidas oleks, kui see reaalsus, mis on meie ümber, oleks virtuaalreaalsusele ehitusmaterjaliks.

Pildid ja videod oleksid justkui kleebitud tänavanurkadele, metsatukkadele, majadele, autodele, kaevuluukidele. See on reaalsus, mida me juba tunneme ja millele on lisatud midagi veel. Reaalsus interaktiivse meediaga koos, käsikäes, täiesti lahutamatud.

Just sellise esmapilgul uskumatuna näiva imeasja on valmis meisterdanud Soome äpiarendustiim Arilyn. “Valmis” on siin jutumärkides, sest see tundub alles millegi suure algusena.

SkAnni reaalsust

Otsi Digitarka Telia esindustes!

Arilyn laseb kuhu iganes tõsta pildi või video. Seda rakendust saab kasutada nii, et sul on telefonis või tahvlis kaamera avatud. Arilyn skannib seda, mida läbi kaamerasilma näeb ja kui ta tuvastab video, siis hakkab ta seda mängima.

Nii on võimalik kaameraga käia näiteks kunstinäitusel, kus maali skannides hakkab mängima video maali taustalooga, milles kunstnik räägib töö tagamaadest ja tehnikatest. Ajakirja esikaant “pildistades” hakkab kaanestaar rääkima, mida käesolevast numbrist lugeda võib.

Uus hoomamatu ruum

Need on näited juba tehtud asjadest, aga see, mis sellest veel välja kasvada võib, on hoomamatu. Arilyn tekitab uue ruumi –  virtuaalreaalsuse ruumi, mis on lingitud reaalsusega.

Saame ehitada maailma maailma peale, uue kihi. Kuidas oleks, kui jalutaks vanalinnas ja kuuleksime lugusid majade ajaloost, kunagisest elukorraldusest? Meil võiks olla kaasas kummituslugusid pajatav Jüri Kuuskemaa personaalse giidina meie valitud ajal, kasvõi kesköötunnil, kui taevas sirab täiskuu.

Kõige suuremat potentsiaali näevad muidugi kõikvõimalikud digitaalsed turustajad, kes saavad uue kanali oma sõnumit kommunikeerida. “Elus võib juhtuda kõike ja peamiselt mitte midagi,” ütleb prantsuse kirjanik Michel Houellebecq oma romaanis “Platvorm”.

Nutiajastu annab võimaluse olla kuskil mujal, kus on parasjagu huvitavam ja toimub rohkem. Arilyn teeb siiski midagi teistmoodi. Ta viib küll eemale, videote ja piltide, interaktiivse meedia maailma, aga see on otseselt seotud reaalsusega.

Testi Telia esinduses või siinsamas:

 

Lae alla Arilyni äpp ja skänneeri seda reklaami!
Laadi alla Arilyni äpp ja skanni seda reklaami!
ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi