Allikas: toodete pildipangad

Aprilli kaubamüügi ülevaade: nutitelefonide turu üllataja on Galaxy S8, sülearvutite hinnad tõusevad

#iphone7 #müügitopp #Samsung Galaxy S8

Uuringufirma GfK avaldatud tehnikatoodete aprilli müügitulemused viitavad muu hulgas sülearvutite hinnatõusule ning sellele, et nutitelefonide turul on väga head müügitulemust tegemas Samsungi uus lipulaev Galaxy S8.

Telia Eesti tootejuhi Taavi Tingi sõnul langes aprillis mobiiltelefonide turg tervikuna 12%, kuid peamiselt mõjutas seda varasemast väiksem nõudlus nuputelefonide vastu. “Eestis on suur osa turust kolme suure tegija ehk Samsungi, Apple’i ja Huawei vahel ära jagatud.”

Eraldi tõstis Ting esile Samsungi värske lipulaeva ehk Galaxy S8 müügiedu, mille puhul tasub tähelepanu juhtida sellele, et reaalselt müügile jõudis mudel alles aprilli lõpus.  “Telia müügikanalites on Galaxy S8 näol tegu läbi ajaloo kõige edukamalt müüva Samsungi lipulaevaga, mis tegi eelmüügi perioodil väga tugeva tulemuse. Reaalselt jõudis S8 müüki alles 28. aprillil. Samas oli see piisav, et tõusta aprillis kümne müüduma telefoni hulka.” Kokku haaras seekordses TOP-is viis kohta enda kätte Samsung, kaks kohta Apple, kaks kohta Huawei ning ühe koha Alcatel, mis oli ühtlasi ka ainus nuputelefon.

Telia müügikanalites olid TOP10 müüdumat mobiiltelefoni aprillis:

 1. Apple iPhone 7
 2. Huawei P8 Lite DS
 3. Samsung Galaxy A3 2017
 4. Huawei P9 Lite DS
 5. Apple iPhone SE
 6. Samsung Galaxy S7/S7 Edge
 7. Alcatel 10 16 G Super kõnekaardiga
 8. Samsung Galaxy A5 2017
 9. Samsung Galaxy J3 2016
 10. Samsung Galaxy S8


Telia müügikanalites olid TOP5 müüdumat tahvelarvutit aprillis:

Tahvelarvuti turg näitas aprillis endiselt langust. Turu selge liider on Lenovo, millele on kaasa aidanud tema lai tootevalik – esindatud on nii kõige soodsama kui ka kallima hinnaklassi mudelid. Järgnevad Samsung ja Apple.

 1. Samsung SM-T585 Galaxy Tab A 10.1 2016 LTE
 2. Lenovo Tab3 (TB3-X70L) 32 GB 4G + WiFi
 3. Apple iPad Air 2 9,7″ 4G
 4. Lenovo Tab 2 (TB2-X30L) 16 GB 4G + WiFi
 5. Huawei MediaPad T2 Pro 10 LTE 2 GB / 16 GB

Taavi Tingi hinnangul on maikuus siiski oodata nii nutitelefonide kui ka tahvlite müügi elavnemist, millele aitab kaasa koolilõpp ja sellega seotud kampaaniad.

Sülearvutite turul toimus GfK andmetel aprillis väike langus, kuid Telia tootejuhi Jüri Raudsepa kinnitusel suutis ettevõte oma müügitulemust 10% kasvatada.
“Sülearvutite hinnad on hetkel tõusmas, mis on tingitud komponentide hinnatõusust. Ilmselt tõuseb arvutite keskmine hind ka veel kolmandas kvartalis,” hindas Raudsepp.

Siinse turu suurim tegija on Lenovo, kellele järgnevad HP, Apple, Dell ja Asus. Tarbijate ekraanieelistus on praegu 15,6 tolli, millele järgnevad 13-tollise ekraaniga seadmed. Samuti saab öelda, et praeguseks on kaks kolmandikku müüdud sülearvutitest varustatud SSD-kettaga.

Telia müügikanalites olid müüdumad sülearvutid aprillis:

 1. Apple MacBook Air 13,3 tolli
 2. Lenovo IdePad 15,6 tolli
 3. HP 15,6 tolli
 4. Asus 15,6 tolli

Telerite turul tervikuna aprillis müük langes. Samas pole telerimaailmas midagi märkimisväärset vahepeal juhtunud ning rolli mängib ka see, et tegu pole väga suure spordiaastaga, mis tavaliselt müüki päris oluliselt mõjutab,” selgitas Raudsepp.

Küll saab tema kinnitusel öelda, et tänavu on jõuliselt kasvanud just 49-, 55- ja 60-tolliste telerite soetamine. Näiteks Telia aprilli müügiedetabelis kerkis 60-tolline teler kõrgele 7. kohale. Telia telerite müügiedetabelis haaras aprillis esikoha 32-tolline LG, mis osutus sedavõrd populaarseks just soodsa hinna (ca 200 eurot) tõttu.

Telia müügikanalites olid müüdumad telerid aprillis:

32-tolline LG
43-tolline Samsung
55-tolline LG
49-tolline LG
55-tolline Samsung

Omaette müügihitiks kerkisid aprillis Telia müügikanalites droonid, mis tegid kõigi aegade müügirekordi. Samuti on kasvanud enne suve bluetooth-kõlarite nõudlus. Telia tootejuhi Andres Koka hinnangul on selle põhjuseks ilusamad ilmad ning inimeste valmisolek veeta senisest enam aega õues.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid