Booking.com — rohkem kui lihtsalt hotellide broneerimine

#Booking #majutusbroneerimine #reisimine
2 min lugemine

Üks vanimaid ja kaugelt kõige suurem majutusbroneerimise platvorme pakub täna palju enamat kui lihtsalt hotellitubade broneerimist. Bookingust leiab üle 28 miljoni erilaadse majutusvõimaluse üle maailma. Nende seas ligi 7 miljonit kodumajutust, korterit ja muid unikaalset katusealust.

 

Kui varasemalt oli Booking ennekõike hotellide leidmiseks, siis 2015. aastal hakkasid nad vaikselt lisama ka muid tüüpi majutusvõimalusi, tekitades konkurentsi Airbnb’le. Nende äri pööraselt kasvanud ja täna tuntakse nende suuruse tõttu juba muret, sest võimaldab neil seada oma tingimusi, mis ei pruugi olla parimat majutusasutustele.

Kui kasutajatele on Booking mugav viis leida järgmiseks reisiks, kaugtöö sihtpunktiks või kasvõi mujale elama kolimiseks, siis teenusepakkujaid 15-20-protsendiline vahendustasu just ei rõõmusta. Seega juba tuttavas kohas peatudes või soovides toetada näiteks väikest kodumajutust, tasub mõelda broneeringule ilma vahendajata. Selle eelduseks on muidugi usaldus, sest Bookingus tehtud “kokkulepped” on tõestatavad, kui peaks tekkima hilisemaid pretentsioone.

Praeguseks on Booking kujunenud peamiseks broneeringuplatvormiks, sobides kõigile. Võtame näiteks väikse looduskauni Bibione saare Põhja-Itaalias, kust leiab turismiala 11-kilomeetrise pikkuse liivarannaga ja paljude hotellidega. Bookingust leiad sinna majutuse kerge vaevaga. Saare idaosas on piirkond, kus elavad kohalikud ja sinna nädalateks või kuudeks kolivad välismaalased, kes vajavad elamiseks oma maja või korterit. Ka need valikud on Bookingus olemas. Rääkimata eksklusiivsematest kohtadest, kuhu minna veetma nädalavahetust oma kallimaga. See on üks vaid üks näide, aga sama lai haare on Bookingul üle terve maailma.

Booking sai, muide, juba alguse 1996. aastal ühe hollandi tundengi probleemist, kui ta avastas, et Hiltoni hotellikett võimaldas veebi teel broneerida tuba küll USA-s, kuid mitte Hollandis. Ettevõtliku noormehena otsustas ta probleemi lahendada ja sai seega Bookingu asutajaks.

Nüüdseks pakub Booking lisaks öömajade laiale valikule lisateenuseid, nagu autorent, restoranide broneerimine, mis muudab reisiplaneerimise veelgi lihtsamaks.

Bookingu eelised

Bookingu eelised on kasutajasõbralik veebisait ja mobiilirakendus, mis on saadaval 43 keeles ning 24/7 klienditugi. Võin omast kogemusest kinnitada, et nii suure ettevõtte kohta on kasutajatugi tõesti kergesti kättesaadav ja kliendisõbralik, lahendades probleeme kiiresti. Lisaks on platvormil paindlik tühistamispoliitika, mis võimaldab klientidel oma plaane vajadusel muuta.

Bookingu miinused

Bookingu meeletu majutuste hulk teeb orienteerumise omajagu keeruliseks. Sobiva kohe leidmiseks tuleb läbi vaadata väga palju võimalusi, et leida see parim, kas siis hinnangute, hinna või asukoha osas.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.