Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Tänapäeval on kontserte külastades esineja nutiseadmega filmimine ja pildistamine tavaks saanud. Ühtlasi saavad need, kes kontserdi jäädvustamisega tegelevad, üldiselt palju kehvema kontserdikogemuse kui teised vaatajad.

Allikas: US Patent and trademark office
Allikas: US Patent and trademark office

Suurematel üritustel võib juhtuda, et esinejat on näha üle sadade säravate ekraanide mere ning see võib olla päris häiriv, sest ligi pool publikust üritab saada võimalikult head videot.

Apple soovib, et iPhone’i kasutajad naudiksid kontserti ilma filmimata.

Nimelt patenteeris Apple sellise lahenduse, mis katkestab automaatselt iPhone’i video salvestamise võimaluse, kui seda kontserdil tehakse. Uus lahendus saadab infrapunasignaalide abil telefonile filmimise funktsiooni keelamiseks sõnumi ja ekraanile tuleb teade “Recording disabled”.

Paljud esinejad on arvamusel, et kuulajate kontserdielamus kannatab, kui kontserdi asemel selle filmimisele keskendutakse. Samas pole veel teada, kas Apple oma patendi ka kasutusse võtab.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid