Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Alates kõlakatest Siri uuendustest kuni watchOS’i ja tvOS’i uute versioonide kohta – on, mida oodata! Digitark teeb sündmuselt algusega kell 20 ka otseblogi!

Esmaspäeval, 13. juunil algab San Franciscos Apple’i iga-aastane arendajate konverents (lühendatult WWDC), kus tutvustatakse erinevaid Apple’i väljatöötatud tarkvaralahendusi. Nagu ikka, on nii mõnigi infokild Apple’i plaanide kohta lekkinud, mis annab aimu, mis on tulekul.

Arendajate konverents WWDC16 algab täna kell 20.
Arendajate konverents WWDC16 algab täna kell 20.

SIRI

Selle aasta WWDC täht saab olema Siri ja seda kahel põhjusel: esiteks tuleb see Maci arvutile ja teiseks saab Siri palju rohkem funktsionaalsust juurde.

Kuulduste kohaselt hakkab Siri pakkuma tugevat konkurentsi Amazoni Alexale, sest iga arendaja saab oma rakendust integreerida Siri süsteemi.

Seega võimaldaks Siri varsti kasutajatel hääljuhtimisega nutitelefonis rohkem ära teha.

Praegu on Amazoni Alexal kolmandate osapoolte rakendustega suheldes üle tuhande funktsiooni ning seega kasutajate poolehoid. Kuuldavasti on Apple’il plaan Siriga järgmisel aastal täpselt sama lahendust kasutada.

APPLE TV & APPLE WATCH

tvOS ja watchOS on mõlemad ainult aasta vanad, seega on oodata suures osas põhifunktsioonide lihvimist ja platvormi väiksemaid täiendusi. Täpsemat informatsiooni pole kahjuks teada. Küll aga on Apple lubanud hulganisti uuendusi.

Apple Music

Aasta pärast turule tulekut on oodata esimesi uuendusi.

Väidetavalt minnakse üle uuele mustvalgele kujundusele kasutajaliidese lihtsustamiseks ja albumi kujunduse esile tõstmiseks.

Lisaks soovib Apple keskenduda kasutaja isiklikele eelistustele, pakkudes talle võimalust avastada varasemate kuulamiste põhjal uut muusikat rubriigis “For You”. Samas jääb sektsioon Apple Music Connect tagaplaanile ja pigem suunatakse kuulaja muusiku veebilehele.

OS X

Väidetavalt saab OS X-i uueks nimeks MacOS, et ühtlustada kõik Apple’i tarkvara nimetused. Lisaks saab MacOS’is hakata kasutama Sirit.

WWDC on kohe kohal

Sel aastal on Apple’il rohkem öelda kui kunagi varem – Siri, Apple Music, OS X, watchOS ja tvOS läbivad kuuldavasti suuri muutusi. 13. juunil hoiab Digitark teid otseblogiga Apple’i arendajate konverentsilt kursis. Jääme ootele!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid