Allikas: Telia

Midagi uut: Apple’i ja Samsungi tippmudelid kuuluvad tänavuste jõuluhittide hulka

#jõulukink #müügitopp

Eesti suurima tehnikakaupade veebipoe ostustatistikast selgub üllatuslikult, et eestimaalased eelistavad sel aastal kingikotti panna Apple’i ja Samsungi tippmudeleid.

 

Telefonid kingikotti

 

Telia Eesti mobiiltelefonide segmendi tootejuhi Taavi Tingi sõnul on säärane ostuhuvi Eesti turul pretsedenditu, kuna varem pole tippklassi mudelite järele vähemasti jõuluperioodil nii suurt nõudlust olnud.

“Samas peab arvestama, et ka tippmudelite hinnad pole kohalikul turul nii madalal olnud. Näiteks Apple iPhone 6 (32 GB) ja Samsung Galaxy S7 hind on langenud esmakordselt alla 400 euro, mistõttu on need ka klientide poolt ühed enim ostetud mudelid,” märkis Ting.

Samuti on väga populaarne nutitelefon Sony Xperia XZ1 Compact, mille hind on tavapärasega võrreldes 130 eurot odavam. Lisaks saavad kõik XZ1 soetajad kaasa hinnalise kingituse, milleks on Harman Kardon ONYX Studio 4 BT kõlar, mille väärtus eraldi on 239 eurot.

Soodsama hinnaklassi nutitelefonidest on suur nõudlus Huawei P10 Lite mudeli järele, mida taaskord võimendab telefoniga kaasnev kingitus ehk aktiivsusmonitor.

Taavi Tingi kinnitusel eelistavadki inimesed soetada tooteid, millega saab kaasa täiendava kingituse. Seetõttu kuuluvad inimeste ostueelistuste hulka erineva hinnaklassiga nutitelefonid, millega saab tasuta kaasa kas kõrvaklapid, aktiivsusmonitori või hoopis teise telefoni.

 

Lemmiktelerid

 

Telerite poolelt lööb laineid Samsungi 55-tolline LED mudel, mis maksab tavapärasega võrreldes 100 eurot vähem ning mille ostuga saab tasuta kaasa Samsung Galaxy J3 nutitelefoni.

Mõnevõrra üllatuslik on, et head müüki näitab ka kallima hinnaklassi 55-tolline OLED teler LG B7 hinnaga 1999 eurot. Telia Eesti telerite ja arvutite segmendi tootejuhi Jüri Raudsepa hinnangul on nimetatud mudeli puhul ilmselt kaks müügiargumenti: tavapärasest 500 eurot soodsam hind ja ostuga kaasnev kingitus Apple TV 4K komplekti näol.

 

Populaarsed arvutid ja teised tehnikakaubad

 

Arvutite vaates on jõulude eel eriti populaarsed Apple’i tooted MacBook Air ja MacBook Pro.

Veel lähevad hästi kaubaks bluetooth-kõrvaklapid, aktiivsusmonitorid ning bluetooth-kõlarid, mille hind on jõulukampaania tõttu tavapärasest mitukümmend eurot soodsam.

Vaata ka Digitarga saadet, mis tutvustab sulle jõulukampaaniaga kaasas olevaid kingitusi lähemalt.

 

Digiteenused jõuludeks

 

Lisaks erinevatele digitoodetele eelistavad inimesed nii endale kui ka oma lähedastele tellida jõulude eel erinevaid digiteenuseid. Üks selliseid on detsembris turule jõudnud Telia Leheriiuli teenus, mis võimaldab valida Eesti populaarseimate digiajalehtede ja -ajakirjade hulgast endale lugemiseks kolm väljaannet ja seda vähem kui viie euroga kuus. Kõigele lisaks saab Leheriiuli kasutaja enda valitud väljaannete lugemisõigust jagada kuni viie pereliikme või sõbraga, mis teeb sellest hinnatud kingituse nii vanematele kui ka vanavanematele.

Digitarga saade tutvustab Telia Leheriiulit lähemalt.

 

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid