Apple’i iga-aastane arendajate konverents saab sel aastal alguse 13. juunil ning kestab kuni 17. juunini.

IMG_0088

Apple’i koduleht annab siiani infot eelmise aasta arendajate konverentsi kohta, aga kui küsida Siri’lt, Apple’i virtuaalselt assistendilt iPhone’ides ja iPad’ides, siis tema ütleb välja kuupäevad 13.–17. juuni.

Kui Apple järgib oma iga-aastast graafikut, siis tänavuselt arendajate konverentsilt on oodata esimesi ametlikke infokilde järgmise põlvkonna operatsioonisüsteemidest: iOS 10-st mobiilides ja tahvlites ning El Capitani järglasest arvutites. Lisaks võime kuulda uute funktsioonide ja täienduste kohta Apple’i kellatarkvaras WatchOS.

Konverentsilt kuuleme ilmselt esimest infot järgmise põlvkonna operatsioonisüsteemide kohta telefonides ja tahvlites ning arvutites.

Kuigi ürituse põhirõhk on suunatud arendajatele, tutvustab Tim Cook konverentsi avakõnes vahel ka ettevõtte täiesti uusi tooteid ja teenuseid – nii oli näiteks eelmisel aastal, kui tutvustati muusikateenust Apple Music. Äsja lansseeritud iPhone SE ning iPad Pro tõttu on tõenäoline, et see üritus tarbija jaoks endas väga suuri üllatusi ei peida ning konverentsi peamine tähelepanu on suunatud tarkvarale.

Apple’i iga-aastase üritustekava järgi võiksime uut iPhone 7-t oodata alles sügisesel lansseerimisüritusel, mis tavaliselt toimub septembrikuus.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid