Apple Watch 7 – mis on erinev eelmise mudeliga?

#Apple Watch
5 min lugemine

Apple on oma käekelladega jõudnud juba 7-nda generatsioonini. Seekordne väljalase toob meile varasemate põlvkondadega võrreldes peamise uuendusena vaid suurema ja parema ekraani. Kuid etteruttavalt öeldes, muudab see kella kasutamise tunduvalt lihtsamaks ja mugavamaks.

 

Disain

 

Esmapilgul pole disaini osas suuri muudatusi toimunud ja eemalt vaadates paistab uus mudel vanaga päris sarnane. Säilinud on nii üldine kandiline kuju, küljel asuvad nupud, milledest üks on keeratav ja teine vajutatav, ning samasuguseks on jäänud ka silikoonist rihm. Kokkuvõttes Apple Watch nagu Apple Watch ikka.

 

 

Endiselt on saadaval kaks suurust ehk nii-öelda meeste ja naiste mudel. Nagu öeldud on aga mõlemal neist ekraani õige pisut suuremaks venitatud. Need on nüüd 41 ja 45 mm suurused ja kuigi käe peal ei ole seda suurenemist otseselt tunda, on igapäevases kasutuses lisandunud millimeetrid suureks abiks. Positiivne ongi siinjuures see, et ekraani suurenemine ei ole toimunud mitte korpuse paisumise, vaid ekraani servade kahanemise tulemusel. Samuti on ekraan senisest veelgi eredam ning nii näiteks päikese käes jälle grammikese paremini loetav.

 

Omadused

 

Peamiste omaduste ja tegelikult ka tehnika poolest on seis eelmise põlvkonna ehk Watch 6-ga suures plaanis sama. Samad on aku kestvus, protsessor ja põhifunktsioonid. Juurde on tulnud aga lisaks veekindlusele nüüd ka tolmukindlus. Tarkvarana on kasutusel uusim WatchOS8.

Nutiosakonna poole pealt on alles kella võimekus mõõta veres oleva hapniku sisaldust (SpO2), lisaks une jälgimine, rahunemise ehk hingamise rakendus, kalender, ilmateade ja palju muud huvitavat. Ning nii nagu nutikellale kohane, saab esialgu puuduoleva rakenduse või funktsionaalsuse vajadusel App Store keskkonnast alla laadida. Küll aga peab silmas pidama, et Apple kell eeldab ka Apple telefoni ja Androidi maailma pillid siia ei sobitu, ehk ilma iPhone omamata pole mõtet Apple Watch-i soetada.

Mis puudutab sporti ja selle jälgimist, siis nii nagu juba eelmise põlve mudelitel, on see osa päris põhjalik. Nii saab menüüst valida parajasti tehtava treeningu liigi, määrata soovi korral selle kestvuse ja muud taolised lähteandmed ja seejärel protsessi kulgu jälgida. Vastavalt tegevuse liigile näeb pulssi, läbitud vahemaad ja muid sellelaadseid andmeid. Loomulikult saab hiljem ka läbi viidud soorituste tulemusi uuesti vaadata.

Kokkuvõttes on valikus ja toetatud väga palju erinevaid spordialasid ning tegevusi alates jooksmisest kuni joogani. Lisaks veel kõiksugu treeningmasinate kasutamine.

Muidugi saab pidevalt mõõdetud ja päeva jooksul jälgitud kella omaniku üldine aktiivsus, pulss ja muu sellelaadne. Seada saab ka eesmärgid ning nõrgema tervisega kasutajatel on võimalus aktiveerida näiteks kukkumise korral tehtav automaatkõne hädaabinumbrile.

 

Kasutamine

 

Mis puudutab kella reaalset kasutamist, siis kohe esimese asjana tuleb öelda, et igapäevaste toimingute tegemisel on senisest suurem ekraan väga suureks abiks. Kuna funktsioone on palju, siis on palju ka ikoone, menüüsid ja vaikuid ning tänu suurenenud ekraanile on kõik senisest suurem ja palju kergemini tabatav. Seega on üleüldine menüüdes liikumine kiirem ja hulka kergemini läheb ka erinevate valikute tegemine. Muidugi on osades kohtades endiselt hõlpsam liikuda keeratava nupu abil, kuid puutefunktsioonide kasutamine on kokkuvõtes siiski muutunud varasemast mugavamaks. Palju aitab kaasa ka ekraani tundlikkus ja kiire puudutustele reageerimine.

Loomulikult antakse kasutajale märku, kui telefonile saabub mõni teade, kiri või kõne. Soovi korral näeb veel ilmateadet ja nagu kellale kohane ka kuupäeva ja kellaaega.

Kui aga valida LTE versioon, nagu oi testeksemplar, siis pole tegelikult helistamiseks enam telefoni vajagi. Tänu MultiSIM lahendusele saab andmeside ja helistamisega seonduvaid funktsioone kasutada telefonist sõltumatult. Nimelt on peale teenuse aktiveerimist võimalik kellalt vastu võtta ja alustada kõnesid, kasutada andmesidet, kuulata Spotify-st muusikat, kasutada erinevaid rakendusi jne. LTE andmesidele täienduseks saab kasutada ka 5gHz võimekusega WiFi-t. Ehk näiteks trenni tehes, saab kõrvaklapid ühendada kellaga, nii ilma telefoni abita sealt muusikat kuulata ja vajadusel kõnesid vastu võtta. Arvestades seda, kui suureks on viimasel ajal telefonid paisunud, ei olegi see nii tähtsusetu võimalus.

 

 

Kõige selle toreduse juures peab aga mainima, et ka Apple uusimat kella kimbutavad füüsikaseadused ning pääsetud ei ole ühest nutimaailma peamisest hädast, ehk aku kesisest vastupidavusest. Meeldib või mitte aga tavapärase kasutamise juures ilma laadimiseta ööpäeva välja ei venita. Õnneks käib energia lisamine küll juhtmevabalt ja kiiresti, kuid selleks tuleb leida siiski oma aeg. Arvestades, et toetatud on nii päevane aktiivsus kui une mõõtmine, ei pruugigi see nii lihtne olla. Kui tahta poole päeva pealt laadimist ja tühja aku üllatusi vältida, tasub omale sisse harjutada mingi laadimise rutiin. Näiteks hommikul peale ärkamist, sel ajal kui omanik peseb ja einestab, võib uueks päevaks energiat saada ka kell. Küll aga peab arvestama, et sobib ainult kaasas olev magnetiga juhtmevaba laadija. Suvaline sileda pinnaga QI standardi laadija ei sobi, kuna kella tagumine pool on munajas. Ja nagu ikka on karbis ainult juhe, adapterit mitte.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi