Kuulduste kohaselt otsib nutiseadmetootja lisavõimalusi oma haarde laiendamiseks ning soovib hammustada tükikest ka televisioonimaastikult.

Internetiportaal Variety kirjutab, et ookeanitagune tehnoloogiaettevõte plaanib luua eraldi arendus- ja produktsiooniosakonda, mis hakkaks looma uut sisu, konkureerimaks populaarsete multimeediateenustega nagu Netflix ja Amazon Prime. Ei ole veel selge, kas tootma tahetakse hakata filme, teleseriaale või mõlemaid, kuid kuulduste kohaselt suhtleb ettevõte juba erinevate Hollywoodiga seotud inimestega.

Apple’i plaanid on küll alles varajases staadiumis, kuid huvi valdkonna vastu on kindlasti suur, kuna enne, kui Amazon tuntud Top Geari saatejuhtidega lepingu sõlmis, tegi omapoolse pakkumise neile ka Apple. Põhjus, miks pakkumist vastu ei võetud, võib peituda selles, et kuigi ettevõttel on piisavalt raha kuulsuste palkamiseks, ei pruukinud ettevõtte tehnilised lahendused olla piisavalt valmis ning reaalne tootmine oleks lükkunud liiga kaugesse tulevikku.

Apple tegi pakkumise ka endistele Top Geari saatejuhtidele Jeremy Clarksonile, Richard Hammondile ning James Mayle.

Ettevõte eksperimenteerib juba praegu originaalsisu loomisega oma muusikateenuse Apple Music kaudu kuulatava raadiojaamaga Beats 1. Ametlikku kommentaari ei ole ettevõte sel teemal veel jaganud.

Ookeanitagused multimeediateenused Netflix ja Amazon Prime pole küll Eesti tarbijani veel jõudnud, kuid Eesti oma Netflixiks kutsutud minuTV rakendusega saab kätte vähemasti sama hea tunde.

Allikas: Apple is reportedly planning to make its own movies and TV shows

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid