Apple'il on käimas läbirääkimised Saksa autotootja BMW'ga, et koostöös ehitada tehnohiiu esimene isesõitev elektriauto. Foto: Scanpix

Riist- ja tarkvaraettevõtted ei saa enam ammu tegutseda oma kitsas valdkonnas, vaid peavad pidevalt leidma uusi ja innovaatilisi võimalusi tegevuse laiendamiseks ja integreerimiseks teiste toodete ning teenustega.

Nii nagu Google on arendamas isesõitvaid autosid, on ka Apple tegemas samme oma tegevuse laiendamiseks autoturule. Väidetavalt on ettevõttel käimas läbirääkimised Saksa autotootja BMW-ga, et koostöös ehitada tehnohiiu esimene (võimalik, et isesõitev) elektriauto.

Ametlikku infot nutiettevõte veel jaganud ei ole ning tõenäoliselt seda lähemal ajal ka ei tehta, kuid kuuldavasti on ka Tim Cook ise autotootjat Saksamaal Leipzigis asuvates tootmishoonetes külastanud.

Lisaks BMW-le on Apple’i autotootmise plaanist vihjeid poetanud ka teised autotootjad nagu Fiat ja Tesla Motors.

Apple on autotootjatega koostööd teinud varemgi – 2013. aastal tuldi välja autodele suunatud operatsioonisüsteemiga Apple CarPlay, mis algselt kandis nime iOS in the Car. Apple CarPlay võimaldab sul oma iPhone’i juhtida auto sisseehitatud ekraanilt, muutes telefonitoimingud sõidu ajal mugavamaks ja ohutumaks.

CarPlay kaudu saad navigeerida Apple’i kaardirakenduse järgi, kuulata Spotifyst muusikat, dikteerida sõnumeid, lasta neid endale ette lugeda ja palju muud – rakendusi luuakse pidevalt juurde. Praegu on CarPlay saadaval näiteks sellistele automarkidele nagu Ferrari, Porsche ja Škoda, kuid nimekirjas on neid veelgi. Täpsem info CarPlayd toetavate automarkide kohta leiad Apple’i kodulehelt.

Allikas: Apple is in talks with BMW to build electric cars: Report

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid