Pikki aastaid on Apple ajanud oma rida ning hoidnud kõik oma teenused kinni teiste tootjate seadmete osas. Kui soovisid Apple TV vaadata suurel teleri ekraanil, siis ainsaks võimaluseks oli muretseda endale väike must Apple TV karbike ja ühendada see siis teleriga.

 

Õnneks on Apple veidi muutmas oma kinnist poliitikat ning 2019 aasta lõpust saab Apple TV teenust kasutada ka ilma Apple TV boksita. Kulus kaksteist pikka aastat, et Apple TV rakendus jõuaks otse suurele ekraanile elik Samsungi teleritesse. LG telerid on hetkel veel ootelehel, kuid AirPlay on paljudele LG 2019 aasta mudelitele juba kättesaadav. Philipsi ja Sony telerite omanikud peavad aga järgmist Apple meelemuutust ootama, sest ei saa ju Androidi platvormil Apple teenust jooksutada.

 

Samsungi telerid

 

Positiivne on see, et Apple TV rakendust saab kasutada nii 2018 kui ka 2019 aasta mudelites. Põhimõtteliselt on esindatud kogu Samsungi lineup, alates QLED mudelitest ning lõpetades 4K UHD mudelitega. QLED 4K nimekirjast leiab Q9FN,  Q8FN, Q7CN, Q7FN, Q75FN, Q6FN ja Q65FN, mis on kõik aastast 2018. Lisaks veel 2019 aasta mudelid Q900R, Q90R, Q80R, Q70R, Q7DR, Q60R ja Q6DR.

Ka 4K UHD mudelite valik on peaaegu täielikult kaetud. 2018 aasta mudelitest on toetatud NU8500, NU8000, NU740D, NU7300, NU7200, NU7100, NU710D, NU6950, NU6900, NU6900B, NU6080 ja NU6070. Ka 2019 aasta mudelivalik on muljetavaldav – RU8000, RU800D, RU740D, RU7300, RU730D, RU7100 ja RU710D.

Isegi üks “hinnad alates” mudel on saanud Apple TV rakenduse toe – HDTV N5300 2018 aastast.

 

Võtame teenuse kasutusele

 

Kui sinu teleri mudel on ülalpool välja toodud, siis tasub kontrollida telerist, kas on olemas uuem tarkvara versioon. Ja kui on, siis teha kindlasti ka uuendus. Meie demoteleris tekkis peale tarkvara uuendust rakenduste ribale automaatselt Apple TV ikoon.

 

Nüüd jääb üle vaid klikata ikoonil, et edasi seadistada:

 

Kõige mugavam on teenus kasutusele võtta iPhone abil:

 

Teler kuvab ekraanile QR koodi, mis viib teenuse aktiveerimise lehele. Seal tuleb juba Apple kasutajana sisse logida ning kinnitada oma soovi kasutada Apple TV otse teleris.

Ja edasi saabki juba toimetada otse teleri rakenduses, valides sobiva filmi, saate või kontserdi. Ja mis kõige olulisem – nii lisandub telerisse veel üks sisuteenuse pakkuja, kes pakub UHD sisu koos HDR toega, et näidata suurel ekraanil kõike seda, milleks teler reaalselt ka võimeline on.

Mis Apple TV + maksab? Igakuine tasu on 4,99 eurot, mis võimaldab vaadata originaalseriaale, mida ei näe kuskilt mujalt. Ja peaaegu kõikidel neil seriaalidel ja ka filmidel on olemas … eestikeelsed subtiitrid!

Ja üks hea uudis on veel – nimelt saavad kõik uue iPhone, iPad, iPod Touch või Mac ostajad üheks aastaks tasuta Apple TV+ kasutamise õiguse.

Head kasutamist!

 

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»