Apple on lubanud kõik “Error 53” veateate saanud ja kasutuskõlbmatuks muutunud iPhone’id tarkvaravärskenduse abil uuesti tööle panna.

Mõned päevad tagasi rääkisime, et sõrmejäljelugejaga iPhone’id, mille sõrmejäljelugeja on vahetatud mitteametlikes remondikohtades, on saanud lakoonilise veateate “Error 53” ning seejärel täiesti kasutuskõlbmatuks muutunud. Ettevõtte sõnul oli vea põhjuseks sõrmejäljelugeja sensori ning kodunupu vaheline ühendus, mille Apple’i nõuetele mittevastavus telefoni automaatselt kinni pani.

Ainus võimalus olukorda lahendada oleks olnud telefon ametliku esindaja juurde remonti viia.

Nüüd on ettevõte teatanud, et telefone tagasi tooma ei pea ning uus tarkvaravärskendus iOS 9.2.1 paneb veateate saanud telefonid taas tööle ning väldib tulevikus sarnase olukorra tekkimist. Uuendust on võimalik alla laadida vaid iTunesi programmi kaudu.

Oluline on teada, et tarkvaravärskendusega ei ole võimalik vahetatud sõrmejäljelugejat uuesti tööle panna, kuna kogu probleem ongi alguse saanud turvariskidest, mis ettevõtte sõnul tekivad, kui oma telefone ei tooda remonti Apple’i ametliku esindaja juurde. Kasutajad, kes soovivad sõrmejäljelugeja funktsionaalsuse taastamist, peavad oma telefonid siiski ametliku esindaja kätte viima.

Allikas: TechCrunch

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid