Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Pole olnud paremat aega programmeerimise õppimiseks kui praegu, sest nii Apple, Google kui ka Microsoft annavad endast parima, et lastele erinevate mänguliste rakenduste kaudu programmeerimist õpetada!

playgroundsEsmaspäevasel Apple’i arendajate konverentsil teatas Apple, et iPadi rakendus Swift Playgrounds õpetab lastele algelisi programmeerimise oskusi. Animeeritud karakterile Byte käskluste andmiseks tuleb kirjutada erinevaid koodi juppe. Näiteks pärast koodi sisestamist jätkab Byte kivikeste korjamist. Ühtlasi kasutatakse rakenduses Apple Swifti programmeerimiskeelt, mida Apple propageerib arendajaid kasutama, kui nad kirjutavad tarkvara Maci, iPhone’i või teistele Apple’i seadmetele.

Lastele programmeerimise õpetamiseks kasutab Apple lihtsamat loogikat nagu tingimuslaused (if-else), samuti tehakse tutvust andmetüüpide ning nende erinevustega. Swift Playgrounds jõuab App Store’i keskkonda juba sel sügisel.

Google ja microsoft

Google koostöös Massachusettsi tehnoloogia instituudiga (MIT) soovivad luua uut versiooni populaarsest programmeerimistarkvarast Scratch. Scratch on tarkvara, mille kaudu õpetatakse ka Eesti koolides programmeerimise algtõdesid. MIT uuendab Scratchi, et seda saaks käivitada ka brauserites ja nutiseadmetes.

Scratch on üks lihtsamaid ja mängulisemaid viise tutvustada programmeerimist. Allikas: Scratch
Scratch on üks lihtsamaid ja mängulisemaid viise tutvustada programmeerimist. Allikas: Scratch

Pane kokku ja lammuta

Tänapäevase programmeerimisega käib tihedalt kaasas ka riistvara. Raspberry Pi on krediitkaardi suurune arvuti, mis on mõeldud õpilastele kokkupanemiseks, lahtivõtmiseks ja seadistamiseks ilma reaalseid süsteeme lõhkumata. Raspberry Pi peamine eesmärk on õpilasi programmeerimisse kaasata, pakkudes käed-külge aktiivset tegevust, näiteks LED-tulede kontrollimist ja sensoritelt ilmateate andmete kogumist, mis sobib väga hästi praegustele õpilastele.

Kunagi varem pole õppimiseks nii palju erinevaid võimalusi loodud kui nüüd ning IT-erialad on ka väga populaarsed edasiõppimiseks. Eelmainitud õppimisvõimalused pole vaid koolidele suunatud, need on kasutamiseks igale vanusegrupile ja programmeerimisega alustada pole kunagi hilja!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi