Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Apple

Kui kohe müügile jõudev iPhone X osutub müügihitiks, võidab sellest ka Apple’i peamine konkurent Samsung. Kuidas nii?

 

Samsung teenib iga Apple’i poolt müüdud iPhone X müügiga 110 $, kirjutab The Wall Street Journal. Samsung, mis toodab lisaks nutitelefonidele ka telekaid, külmkappe ja muud elektroonikat, teenib põhilise tulu, tehes komponente ka teiste firmade seadmetele. Üks neist, kes ilma Samsungi kiipideta ei saa, on Apple. Ennustatakse, et Samsung teenib iPhone X müügituluna neli miljardit dollarit rohkem kui Galaxy S8 puhul.

Lõuna-Korea suurtootja Samsung on ainus, kes suudab teha OLED-ekraane ja DRAM-kiipe ülisuurtes kogustes. Kuid isegi sellest tundub väheks jäävat, sest miks muidu tuleb Apple’i uus lipulaev välja kuus nädalat hiljem kui iPhone 8? Igal juhul Samsungile tähendab see head äri, tuues umbes kolmandiku suurkorporatsiooni kasumist.

Me oleme harjunud nägema Samsungi ja Apple’it põhiliste nutitelefonide turu konkurentidena. Kõigil on oma eelistus: kas Galaxy S8 või iPhone. Selles suures vastandumises on hea meeldetuletus, et tegelikult on mõlemad üksteisest sõltuvad. Kui üks peaks mingil põhjusel kaduma, kaotab tohutult ka teine.

Seejuures on kurioosne, et juba seitsmendat aastat on käimas suurkorporatsioonide vaheline kohtulahing, mis algas 2010. aastal, kui Samsung tuli välja oma S-seeriaga, mis oli sisuliselt tolleaegse iPhone’i koopia. Seega pole keerulised ainult inimestevahelised suhted, vaid ka nende kahe hiigelfirma läbikäimised, kes seejuures ilma üksteiseta ka ei saa.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi