Inimesed on olnud suured Apple’i entusiastid, kui asi puudutab iPhone’i või Macbooki seadmeid. Enamik meist on kasutanud, proovinud või omanud üht või mitut Apple’it, kuid mis toimus inseneride peas, kui loodi uus MacBook Pro?

Asume kohe asja kallale, miks ma selle artikli üldse kirjutan: nimelt kaotati uuest MacBook Prost ära SD-kaardipesa. Fotograafide ja videograafide kogukond toetub SD-kaardipesale igapäevaselt ja selle ärakaotamine tekitas küllaltki suure poleemika.

Septembris avalikustatud iPhone 7 seerial kaotati ära 3,5 mm kõrvaklapi auk ning kasutajate arvamusi lugedes tundub, et enamus sai enam-vähem selle “innovatsiooni” ja muutusega hakkama. Kuid seal on oluline aspekt: olemas oli alternatiiv ehk “lightning“-kõrvaklapipesa või lisavidin, millega sai ühendada vanad 3,5 mm otsikuga kõrvaklapid. Bluetooth-kõrvaklapid koguvad samuti järjest enam populaarsust ja neid võib võtta kui head alternatiivset valikut.

Iga kaameratootja toetub endiselt SD-kaartidele, sest sinna informatsiooni talletamine mitu korda lihtsam ja praktilisem.

Suurte failide edastamine SD-kaardita keeruline

sd kaardid
Seda tuttavat fotokaamerates kasutatavat kaardikest uues MacBook Pros esialgu enam mugavasti kasutada ei saa. (Pilt: Telia e-pood)

Kuigi olemas on alternatiivseid meetodeid, kuidas multimeediat ühest seadmest teise tirida, on SD-kaardid praegu selleks siiski kõige mugavam viis. Tõsi, Bluetoothi ja wifi kaudu on ka mugav viia andmed ja pildid ühest seadmest teise. Erinevus tekib olukorras, kus tegemist on RAW või 4K-videoga, mille suurus võib ulatuda 300 GB või isegi rohkem.

Tehnikahiid soovitab osta lisavidina, kuhu saad SD-kaardi sisse pista ja andmed ilusti üle kanda. Siin näen aga mitut probleemi: see lisavidin kaalub ju midagi ja võib väga lihtsasti ära kaduda või katki minna. Samuti ei saa kasutada eelnevalt soetatud SD-kaardilugejat, mida seni oma arvuti küljes kasutasin. USB-C tüüp ja USB 3.0 pesa ei ühildu.

Apple’i “innovatsioon” tekitab ühilduvusprobleeme

Võiksime kinnitada kohe juhtme abil kaamera MacBook Pro külge, kuid tekib taas ühilduvusprobleem. Nimelt peab kaamera juhe olema USB-C standardiga ja USB 3.0 enam ei sobi, sest see on Apple’i poolt jäädavalt visatud tehnikaajaloo prügikasti.

Kas teie olete kuulnud trendidest, mille järgi on SD-kaardi asemele tulnud mingi selge alternatiiv? Kõike eelnevat kokku võttes jään siiski seisukohale, et enamik fotograafe ja videograafe kasutab endiselt sisseehitatud SD-kaardilugejat, mis asub nende MacBook Pros. Kõrvaklappide tööstus on arenenud viimaste aastatega ainult Bluetooth-kõrvaklappide poole ja on vaid aja küsimus, millal kõik juhtmevabalt ringi käivad. SD-kaartide asemel kahjuks selget alternatiivvarianti tekkinud pole.

Mitu fotograafi käib ringi ilma SD-kaardita? Vastus sellele on: peaaegu mitte KEEGI.

Küsimus ei seisne mitte selles, et SD-kaardilugeja peaks olema kõikides arvutites, vaid pigem selles, et Apple’i seadme nimi sisaldab sõnalühendit P-R-O. Hind peaks andma kõigile kliendile teadmise, et tegemist ei ole lihtsalt tavalise seadmega, vaid väga spetsiifiliste vajadustega klientidele suunatud tootega. Professionaalid sõltuvad MacBook Prodest, kuid tundub, et seekord jääb see mudel neil vahele.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid