Isotope Mendelejevi tabeli rakendus. (allikas: Isotope)

Toon välja valiku põnevaid äppe teadmistejanulistele. Aasta kõige pimedamad õhtud on sobiv aeg uute teadmiste omandamiseks. Elame esmakordselt ajastul, kus kogu inimkonna teadmised on ühendatud peopesasuuruse seadmega. Teadmised teevad targaks ja avardavad maailmapilti.

NB! Võib põhjustada ajataju kadumist tundideks. Soovitatav enne uurimist kontrollida, kas pliit pole tööle jäänud või vannivesi jooksma 🙂

Taskutark  keskkoolimaterjalid ühes äpis koos

Taskutark on suurepärane näide rakendusest, mille pärast me ei saa kuidagi öelda, et nutitelefon on vaid ajaraisk. Koondades suure hulga õppematerjale alg-, põhi- ja keskkooli ainetest, saab Taskutarga kaudu ligi sellele, mida koolis õpetatakse. Lisaks õpilastele on see suurepärane vahend ka lapsevanemale, kes saab ennast vabalt valitud kohas lapse õpingutega kurssi viia. Keskkooli matemaatika all on olemas mõned aastad tagasi Hooandja abil ilmunud “Matemaatika õhtuõpik”, mis võeti põneva lektüürina vastu ka koolivälistes ringkondades.

Saadaval Androidile ja iOS-le!

Taskutark
Taskutark

Isotope  keemiliste elementide perioodilisustabel nutiseadmele

Juba põhikooliajal nägi Mendelejevi tabel keemiaklassi seinal äge välja. Keskkoolis kaasnes selle ainega palju tuupimist ja uudset ning üsna arusaamatut loogikat, kuid tabel jäi ikka ägedaks. Isotope näitab tuttavat tabelit eriti stiilsena ja muidugi on see interaktiivne. Elementide peale tabelis vajutades avanevad nende andmed koos pildiga ja muu hulgas ka avastamisaasta.

Rakenduse saab tasuta, kuid osa informatsioonist avaneb peale 0,99 euro maksmist.

Saadaval Androidile ja iOS-le!

Isotope
Isotope

Peak  ajutreenimise rakendus

Peaki abil saab parandada mälu, lahendada hüpoteetilisi probleeme ja keskendumist nõudvaid ülesandeid mängulises võtmes. Just mäng on see, mis igat sammu Peakis saadab. Seda eristab teistest sarnastest äppidest ja mängudest tugev taust. Nimelt teevad äpiloojad koostööd selliste ülikoolidega, nagu näiteks Cambridge ja Yale. See peaks veenma, et äpp tõesti on arendav ja sisu on n-ö Cambridge’i tasemel ja tõene. Lisaks eelmainitud oskustele saab omandada ka emotsioonide kontrollimist, millel on potentsiaali mälu treenimisest rohkemgi elukvaliteeti parandada.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

Peak
Peak

Khan academy  videopõhine virtuaalne netikool

Kui teadmistenälg on laiahaardelisem kui eelmainitud näited, siis üks hea võimalus teadmisi omandada on Khan Academy, kust saab valida sobiva valdkonna ajaloost matemaatikani või muusikast programmeerimiseni ning asuda videoloengute ja praktiliste harjutuste najal õppima. Toimib nii veebilehe kui ka äpina.

Pikem Khan Academy tutvustus Digitargas!

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid