Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Keegi ei taha, et muidu töökorras ja võimekas telefon jääks mälupuudusel niisama vedelema - seetõttu on hea teada mõningaid kavalusi telefoni mälumahu hooldamisel. Foto: TeliaSonera

Kasutajate nõuanded: äpid ja automaatvärskendused telefonis – kuidas nendega tegutseda?

#äpid #Clean Master #mälumaht #nõuanded #pilveteenus #Rakendused

Tänapäeval ei saa enam keegi telefonis mööda äppidest – on ju tegu nii mugava ja kiire võimalusega pääseda ligi uuele infole, suhtlusvahenditele, mängudele ja muule vajalikule. Samuti on tore, kui alati ei pea ise midagi tegema ning telefonis toimuvad uuendused ise, automaatselt.

Kuid kas see on alati vaid positiivne – ilmselgelt muudab iga iseseisvalt tööle hakanud uuendus telefoni aeglasemaks ning paneb selle kasutaja proovile. Samuti on äppidega – hoogsalt mälumahtu kasutades võib nende kasutegur hoopis väheneda.

Vaata telefonis toimuv kriitilise pilguga üle

Kõikvõimalike rakenduste allalaadimine ja kasutamine toimub kasutaja enda vastutusel – nii et alati on kasulik veenduda rakenduse ehk äpi turvalisuses, mida kindlasti näitavad osalt ka rakenduse populaarsus, hinnangud kasutajatelt ja allalaadimiste arv.
Kõikvõimalike rakenduste allalaadimine ja kasutamine toimub kasutaja enda vastutusel – nii et alati on kasulik veenduda rakenduse ehk äpi turvalisuses, mida kindlasti näitavad osalt ka rakenduse populaarsus, hinnangud kasutajatelt ja allalaadimiste arv.

Mida siis näiteks äppide puhul ette võtta tasub? Kindlasti ei tasu uute huvitavate äppide puhul nende allalaadimisega hoogu minna – iga telefoni tõmmatud/seadistatud lisavidin täidab omakorda nii mälumahtu kui ka aeglustab seeläbi telefoni.

Ka piltide ja muude lisavidinate kohta käib sama nõuanne – ladusta telefonis vaid seda, mida tõesti vajad.

Esmalt soovitavad äppidega igapäevaselt oma telefonis kokkupuutuvad kasutajad tõmmata telefoni vaid neid äppe, mida tõesti vajad ning pidevalt kasutad. Oleneb kasutajast – arvamused jagunevad seinast seina selles osas, kui tihti võiks oma telefoni kriitilise pilguga üle vaadata.

Kindlasti ei tasu vanu äppe lihtsalt telefoni seisma jätta – kuna nende telefoni tõmbamine on imelihtne, on mõistlik ebavajalikuks osutunud äpid sealt ka kustutada. Ka piltide ja muude lisavidinate kohta käib sama nõuanne – ladusta telefonis vaid seda, mida tõesti vajad. Ülejäänu paiguta telefonist turvaliselt mujale ümber, näiteks Suhtluse Pilve, Dropboxi, Google Drive’i või mujale pilvekettale, mis on mugav ja turvaline.

Automaatsed uuendused ei ole alati vaid rõõm

Sama lugu on erinevate uuendustega. Juba uut telefoni soetades tee endale selgeks, mida toodetud ning algseadistatud telefon sisaldab. Vajadusel küsi nõu ning abi targematelt seadistatu uuendamise osas.

Mõningad äpid uuendavad end kindla aja tagant iseseisvalt, mis on iseenesest tervitatav, kuid samas toob kaasa telefoni aeglustumise ning kuhjab infokogumit.

Mõningad äpid uuendavad end kindla aja tagant iseseisvalt, mis on iseenesest tervitatav, kuid samas toob kaasa telefoni aeglustumise ning kuhjab infokogumit. Telefoni puhastamiseks soovitavad nutiseadmete kogenud kasutajad Clean Masteri äppi, mis annab märku sellest, kui palju on sinu telefoni kogunenud üleliigset infot, tuvastab viiruse- ja privaatsusriske.

Nutitelefon on aktiivses kasutuses töö- ja suhtlusvahend. Tasub järgida lihtsaid nõuandeid, et seade püsiks heas töökorras ja piisavalt kiire. Foto: Scanpix
Nutitelefon on aktiivses kasutuses töö- ja suhtlusvahend. Tasub järgida lihtsaid nõuandeid, et seade püsiks heas töökorras ja piisavalt kiire. Foto: Scanpix

Äpp annab märku ning soovitab kasutajal telefoni aeg-ajalt puhastada, parandades seeläbi telefoni turvalisust, vabastades mälumahtu ning muutes telefoni kiiremaks.

Mõnikord võib juhtuda nii, et teiste poolt saadetu salvestub automaatselt telefoni kasutaja teadmata.

Äppe alla laadides ning lisainfot telefoni kogudes hoia silm peal ka automaatselt allalaaditul. Mõnikord võib juhtuda nii, et teiste poolt saadetu salvestub automaatselt telefoni kasutaja teadmata. Näiteks tee esimese asjana selgeks, kas sinu telefon on seadistatud nii, et messenger’i kaudu saabuvad pildid salvestuvad automaatselt galerii alla – kui jah, siis uuri võimalusi selle muutmiseks.

Üleliigsed fotod täidavad telefoni liigselt ning nende kustutamine on tülikas ja aeganõudev. Fotosid on mõistlik salvestada hoopis pilve, hankida mälukaart ning puhastada regulaarselt telefoni vahemälu.

ehk Digituuseldis usub, et digitehnoloogia areng viib meid edasi paremasse tulevikku, lähendab inimesi ning annab võimaluse nii era- kui tööelus saavutada senisest enam. Tema argipäeva püha kolmainsus koosneb nutitelefonist, iPad-ist ja iPod-ist. "Kõiki neid jagan oma teismeliste lastega, kes on suuremad asjatundjad kui mina – muna õpetab kana!" Oma päris esimese mobiiltelefoni sa Digituuseldis endale peale keskkooli lõppu 1999. aastal. "Tänapäevane tehnika on imbunud minu ellu üha enam tänu 13-aastasele pojale ja 10-aastasele tütrele, kes oskavad tahta ning panevad mind hoidma end kursis uuemate arengutega digitehnoloogia valdkonnas." Ta usub, et selliste uuenduste vastu ei saa. "Seega on parem nendega kaasa minna ja võtta omaks kõik, millega tõtt vaatama peame," räägbi Digituuseldis. Tema sõnul harjub inimene kõige uuega ülikiiresti ja on tegelikult hämmastav, kui kiiresti unustame aja, mil üht või teist digiuuendust meie elus igapäevaselt polnud.

Kommentaarid