Anti-Tinder – rakendus aseksuaalsetele inimestele

#Rakendused

Peale 60-ndate aastate seksuaalrevolutsiooni on ühiskond läbi käinud pika tee oma seksuaalsete vabaduste ja eelistuste realiseerimises. Tänu massimeediale on inimeste teadmisest seksuaalsusest astronoomiliselt avardunud ning täna võivad isegi noorte sellealased teadmised olla suuremad kui näiteks täiskasvanud meremehel vaid paarkümmend aastat tagasi.

 

Kui osa vähemustest on ühiskonda aktiivselt oma olemasolust teavitanud, siis on ometi üks grupp populaarsetele trendidele vastuvoolu ujujaid – neid, keda seks ja sellega seonduv erinevatel põhjustel üldse ei huvita. Ehkki aseksuaalseid inimesi pole kuigi palju, on neid tegelikult rohkem, kui arvata võib. Paraku pole nende häält ühiskonnas eriti kuulda, mistõttu paljud nende seast võivad tunda ennast üksikute ja mahajäetutena, isegi veidrikena. Selliste inimeste jaoks ongi loodud rakendus The Sexless Tribe (Sootu Hõim), mis on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi jaoks.

Rakendus koosneb mitmest osast – infopangast ja sotsiaalsest kogukonnast. Infopanka on kogutud väga erinevaid materjale, mis räägivad karskuse (mitte karskluse) eelistest ja kasudest. Seal on nii raamatuid, videoid, blogisid, podcaste jms, mis aitavad inimestel nende poolt valitud teel püsida. Infopank täieneb jätkuvalt uute ja värskete materjalidega.

Sotsiaalses kogukonnas aga saavad inimesed teiste omasugustega tutvuda, vahetada mõtteid, leida inspiratsiooni, luua sidemeid ja romantilisi, erootikavabu suhteid. Tänaseks kasutab rakendust juba tuhandeid inimesi. Ehkki valdavalt on tegu ameeriklastega, on vaid aja küsimus, millal rakendusele kasvab ka eurooplastest kasutajabaas. Või loob keegi rakendusest Euroopa analoogi?

Ehkki rakenduse looja on algselt lähtunud mingil määral kristlikest põhimõtetest, pole rakendus seotud ühegi konfessiooniga ning sellega võivad liituda ja seda kasutada kõik soovijad.

Rakenduse saab alla laadida The Sexless Tribe veebilehelt.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid