Android Nougat on hetkel uusim Androidi operatsioonisüsteem. Võibolla leiab juba see tarkvara varsti tee sülearvutitesse. Foto: Android.com

Mobiilsetel seadmetel on Android kõige populaarsem operatsioonisüsteem ja seda juba aastaid. Mitte miski ei näita muutuvaid trende ka tulevikus. On aga üks mobiilne seade, millel me pole harjunud veel rohelist mehikest nägema  need on sülearvutid.

See kõik võib juba sel aastal muutuda, sest Eestiski populaarsed Chromebookid (sülearvutid, mis jooksevad Google Chrome’i operatsioonisüsteemil) saavad ligipääsu Google Play Store’ile ja seega ka Androidi rakendustele.

Me oleme harjunud, et sülearvuti on midagi piisavalt võimsat, et jooksutada programme, kuid juba mõnda aega kasutame teenuseid, kus enamik “tööst” tehakse ära pilves ehk serverites, mis asuvad arvutist väga kaugel. Seega pole tegelikult võimsat raali enam vaja. See on loonud ideaalse tee Chromebookide tulekuks.

Androidi tugevused  tuttav kasutajakeskkond ja soodne hind

Needsamad äpid, mida kasutame telefonis ja tahvlis, hakkavad olema ka sülearvutis. Arvestades, et see on kasutaja jaoks lihtne, kiire ja turvaline, võib see kõik aidata Androidil veelgi laieneda. Chromebookid on üha enam varustatud ka puutetundlike ekraanidega, mis teeb kolimise klaviatuuriga “vana kooli seadmele” lihtsaks.

Ilmselt kõige suurem Chromebookide pluss on nende madal hind. Harva maksavad need üle 400 euro. Odavamate hinnad algavad 200 euro piirimailt.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid