Android Marshmallow hakkab alles nüüd leidma teed uutesse telefonidesse, kuid Google on arendamas ning arendajatelegi testimiseks andmas juba järgmist  Android N tarkvaraversiooni.

Uue tarkvaraversiooni nii varakult testimisfaasi sisenemine on pisut üllatav, kuna tavapäraselt on Google uue Androidi tutvustamise jätnud iga-aastase arendajate konverentsi jaoks. Sel aastal toimub see 18.20. mail. Tarkvara avaliku testimise varasem algus lubab oletada, et arendajatelt saadud tagasiside saab põhjalikumalt läbitöötatud ning tarkvara “üleandmine” seadmetootjatele võib samuti toimuda varasemast varem. Android N ei jää kindlasti tarkvara lõplikuks nimeks ning enne ametlikku lansseerimist mõtleb ettevõte uuele versioonile välja ka tavapäraseks saanud magusamaitselise nimetuse.

Mis on uut?

Seni suurim uuendus, mida Android N kasutajatele toob, on võimalus mitmes aknas paralleelselt tööd teha  funktsioon, mida näiteks Samsung oma seadmete omanikele juba mõnda aega on võimaldanud. Mitmikvaade ei ole mõeldud ainult telefonidele, vaid ka tahvlitele ning isegi Androidi televiisoritele.

Mitmikaken Android N testversioonis. Foto: Android Developers Blog
Mitmikaken Android N testversioonis. Foto: Android Developers Blog

Teadaannetele saab vastata rakendust avamata ning teavitused ühelt ja samalt rakenduselt pannakse kõik teavitusribal kokku. Grupeeritud teavitusi saab seejärel peale vajutades või alla tõmmates avada ning uuesti kokku panna.

Unerežiim ehk Doze, mida Google tutvustas juba praeguse Android Marshmallow versiooniga ning mille eesmärk on parandada telefoni aku kestvust, saab pisut täiendust. Unerežiimi kukkumiseks pidi telefon seni olema väljalülitatud ekraaniga ning seisma paigal, kuid uues versioonis piisab, kui ekraan on välja lülitatud ning telefon ei pea tingimata ühe koha peal olema.

Kuidas proovida

Arendajaks saamise sooviga lugejad võivad külastada Google’i veebilehte, kus on kirjas, kuidas arendajaks saada ning mida teha, et uut Androidi teistest varem proovida. Kindlasti tasub meeles pidada, et oma igapäevase telefoniga ei tasu uusi tarkvaraversioone testima hakata, kuna arendamisjärgus tarkvara ei ole päriselt valmis ning on täis erinevaid vigu ja “bugisid”, mis igapäevast kasutust oluliselt häirida võivad. Android N’i testimiseks sobilikud seadmed on Nexus 6, Nexus 5x, Nexus 6P, Nexus Player ja Pixel C.

Allikas: Android Developers Blog

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid