Samsung Galaxy S6 Edge

Kui oled Samsung Galaxy S6 või S6 Edge’i uhke omanik, kuid kasutasid siiani Android 5 (Lollipop) tarkvaraversiooni, siis ole mureta, sest üleeilsest alates hakkas ettevõte telefonidele tarkvaravärskendust välja saatma.

Värskenduse kättesaamise täpne kuupäev sõltub taas asukohast ja operaatorist ning ilmselt saame siin uuenduse kätte pisut hiljem kui mujal maailmas. Samsung ei täpsustanud, kas tarkvara uueneb ka Euroopas Note 5 asendaval S6 Edge+ mudelil. Kuigi Android on üks populaarsematest operatsioonisüsteemidest telefonides ning tahvlites, ei näe paljud kasutajad tehasest installitud Androidist enamat. See tähendab, et tihti ei uuendata oma telefonides olevat tarkvara ning uusi tarkvaralisi täiendusi nähakse alles uue telefoni ostmisel.

Suured tarkvarauuendused tekitavad tunde, nagu telefon oleks jälle uus  vähemalt sisemiselt.

Marshmallow toob telefoni mitu olulist muudatust, teiste seas ka parema akupidavuse, lisafunktsionaalsust Samsungi kumeratele ekraanidele ning mitmeid muudatusi operatsioonisüsteemi kujunduses. Google lansseeris Android M-i oma Nexuse mudelitele juba eelmise aasta oktoobris ning see on suurim tarkvarauuendus alates 2014. aasta oktoobrist.

Tootjatevaheline võidujooks oma seadmetesse uusima tarkvara saatmiseks käib täistuuridel ning kohe pärast Samsungi on oma telefone lubanud uuendada ka HTC. Kui Apple’i seadmete uuendamise taga seisab ainult ettevõte ise, siis Androidi seadmete puhul tuleb kõigepealt oodata, millal Google oma tarkvara arendamise on lõpetanud, selle avalikustanud ning alles seejärel saab iga tootja seda vastavalt enda vajadustele täiendada.

Kõigest mõned päevad on jäänud ühe aasta oodatuma tehnoloogiamessi MWC alguseni, mil paljud suuremad ja väiksemad tehnoloogiaettevõtted oma uusi tooteid maailmaga jagavad. Päev enne ürituse 22. veebruaril toimuvat stardipauku avaldavad nii LG kui ka Samsung maailmale oma uusimad seadmed, millest viimasest teeb Live blogi ka Digitark.

Allikas: cnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid